Κ15: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-2

H ανατροπή της…  ανατροπής – Στις καθυστερήσεις ο ΠΑΣ έσωσε την παρτίδα… παίζοντας με 10 παίκτες

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι μεταξύ των ομάδων Παίδων Κ15 του ΠΑΣ Γιάννινα και του Παναιτωλικού,  που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του ερασιτέχνη ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, για την 1η αγωνιστική του 2ου γύρου του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Σε ένα ματς με εναλλαγές στο σκορ, οι Αγρινιώτες κράταγαν το τρίποντο ως τις καθυστερήσεις του αγώνα, ωστόσο οι παίκτες του ΠΑΣ κατάφεραν την ισοφάριση και οι δυο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρέθηκε να προηγείται στο σκορ στο 38′ με ψιλοκρεμαστό σουτ του Λέκκα. Ο Παναιτωλικός ισοφάρισε  στο 58′ με σουτ του Ντούλια σε 1-1. Στο 75′ ο ΠΑΣ έμεινε με 10 παίκτες, καθώς ο Τσακανέλης αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη.

Στο 78′ οι Αγρινιώτες μπήκαν μποροστά στο σκορ κάνοντας το 1-2. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο ΠΑΣ ισοφάρισε με φάουλ του Λώλη, ο οποίος έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βακαλόπουλος, Πεπόνης, Τσιούτσος, Τσακανέλης, Νάτσιας, Γούκος, Τζιάλλας, Λέκκας(Τσιακαλος 74′) , Κλεισούρας(Γιαννούλης 53′), Λώλης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καρβέλης, Κωνσταντόπουλος, Γιακος, Καταρελος, Σκιαλας, Παλιατσας, Ζοται(Φραγκούλης 70′), Νταλιακης, Καρατσόλης(Αγρογιάννη 80′), Μπελεβώνης, Ντούλιας.