Κ17: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-1

Ισόπαλοι σε όλα – Μοιράστηκαν βαθμούς – ευκαιρίες και εντυπώσεις

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα και του Παναιτωλικού, που διεξήχθη στο “Στάθης Τσανακτσής”, για την 5η αγωνιστική του 2ου γύρου (12η) του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Την νίκη που θα μπορούσε να τον εδραιώσει στην κορυφή του πρωταθλήματος έχασε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα του Νίκου Μποβαρέτου αναδείχτηκε ισόπαλη με 1-1 με αντίπαλο τον Παναιτωλικό με τους Αγρινιώτες να ισοφαρίζουν με πέναλτι.

Μόλις στο 11′ ο Παπαδόπουλος μετέτρεψε την υπεροχή του ΠΑΣ στα πρώτα λεπτά του αγώνα σε γκολ, με σουτ για το 1-0.

Ο Παναιτωλικός στην επανάληψη μπήκε πιο δυνατά για την ισοφάριση, ωστόσο στο 54′ ο ΠΑΣ έχασε την ευκαιρία για το 2-0 όταν ο Καλαντζής έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, ο Εμβραΐζογλου καραδοκούσε και σούταρε, αλλά ο Θώδης έσωσε πάνω στη γραμμή με το κεφάλι.

Οι Αγρινιώτες κέρδισαν πέναλτι στο 60′ όταν ο Πατσιούρας ανέτρεψε αντίπαλο του. Ο Ντόβας ευστόχησε για το τελικό 1-1.

Ο Παναιτωλικός είχε στο 80′ ευκαιρία να πάρει τη νίκη, όταν ο Κοτρώτσος έστειλε με φάουλ τη μπάλα στη συμβολή των δοκών.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Πατσιούρας, Μέγας (90′ Καραμποΐκης), Τάτσης, Καραγεώργος, Γώγος, Λάγκας (77′ Γιωτάκης), Εμβραΐζογλου (77′ Νάνος), Λιάσος, Παπαδόπουλος Ελ., Παπαδόπουλος Κ. (52′ Τσούνης), Πήλιος.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καλαντζής, Ντόβας, Λιάβας, Μπακοδήμας, Ζότα, Τσιαντής (86′ Πανταζής), Πατίλας, Κοτρώτσος (86′ Μάντζιος), Βασιλάκης (46′ Θώδης), Καββαδίας (92′ Μπινιάρης), Αλόμπι (83′ Κατοφώλης).