Κ20: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 4-0 [PHOTOS]

Ασταμάτητο το τριφύλλι! Έκανε το 4Χ4,  με 4άρα στον Αστέρα

Την τέταρτη κατά σειρά νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε η ομάδα Κ20 του Παναθηναϊκού, επικρατώντας με το εμφατικό 4-0 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε στο «Γ. Καλαφάτης», για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο και με μια πολύ καλή εμφάνιση, οι Νέοι του Παναθηναϊκού πήραν την τέταρτη κατά σειρά νίκη τους και φιγουράρουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League συγκάτοικοι με τον Πανιώνιο, περιμένοντας να δουν τι θα γίνει στο αυριανό ματς του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ στο Ρέντη.

Με πρωταγωνιστή τον Πίσπα ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, οι παίκτες των Σαμαρά-Σάμιου πήραν μια σχετικά εύκολη νίκη, κόντρα σε ένα Αστέρα που έδειξε καλά στοιχεία, ωστόσο δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στη δυναμική των πρασίνων.

Οι παίκτες του τριφυλλιού άνοιξαν το σκορ στο 35΄όταν μετά από μεταβίβαση του Ξηρού στον Πίσπα, ο τελευταίος δεν δυσκολεύθηκε να στείλει με πλασέ τη μπάλα στα δίκτυα των Αρκάδων γράφοντας το 1-0.

Εννέα λεπτά αργότερα (44’) ο Μπουζούκης έβγαλε ασιστ στον Πίσπα ο οποίος στο τετατετ με τον Τσιφτσή τον νίκησε για δεύτερη φορά σημειώνοντας το 2-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το τριφύλλι συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 71’ ο Χατζηγιοβάνης έβγαλε αριστερά στον Παπανικολάου, ο οποίος από δύσκολη γωνία πλάσαρε, γράφοντας το 3-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Πίσπας στο 82’ όταν μετά από εξαιρετική ασίστ του Κουντουριώτη, διαμόρφωσε με πλασέ το τελικό 4-0.

Ο Αστέρας αγωνίστηκε από το 58’ με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τσέκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χαλκίδης, Ξηρός (46’ Βαλμάς), Σερβιλάκης, Μαυρομάτης, Ανδρέου, Μίγγος, Παπανικολάου, Θεοχάρης (67′ Κουντουριώτης), Πίσπας (83′ Δημήτρουλας), Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Τσέκος, Παπαγγελής, Ευαγγέλου, Χριστόπουλος, Κοντογιαννόπουλος (64’ Νικολακόπουλος), Απειρανθίτης (60’  Κουρτέσης), Μακροστέργιος, Συρεγγέλας, Νάτσης (53’ Δουβίκας), Μπαστιανός.