Κ17: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ 0-2

Διπλό στο Αγρίνιο η Κ17 του ΠΑΟΚ, με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο – Στάθηκαν καλά οι Αγρινιώτες

Σημαντική νίκη που τους κρατά στην κορυφή της βαθμολογίας, πανηγύρισαν οι έφηβοι Κ17 του ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησε με 2-0 στο Αγρίνιο, των αντίστοιχων του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Emileon, για την 6η αγωνιστική του 2ου γύρου (13η), του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Σε ένα πολύ δυνατό ματς κόντρα σε έναν καλό και συγκεντρωμένο αντίπαλο, οι παίκτες του Δικεφάλου πέτυχαν την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους, που τους διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Βόρειου Ομίλου.

Ο ΠΑΟΚ κυκλοφόρησε πολύ καλά και με υπομονή τη μπάλα προκειμένου να βρει διαδρόμους για το γκολ. Μετά από ένα άσφαιρο πρώτο μέρος οι ασπρόμαυροι κατάφεραν στην επανάληψη να σημειώσουν δύο τέρματα και να πάρουν τη νίκη.

Το δρόμο προς τους τρεις βαθμούς άνοιξε στο 52′ ο Βρακάς με μονοκόμματο σουτ και στο 70′ ο Γαϊτανίδης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χατζή διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καλαντζής, Λιάβας, Θώδης (75’ Κοτοφώλης), Μπακαδήμας, Ζότα (80’ Μελιάδης), Ντόβας, Πατίλας (75’ Σκόνδρας), Κοτρώτσος, Βασίλακας (55’ Πανταζής), Καββαδίας, Αλομπισάντ (70’ Παναγιωτίδης).

ΠΑΟΚ: Συλλέκτης, Λύρατζης, Βουτσάς, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Μανιώτης, Τσιγγάρας, Χατζής, Βρακάς, Αζίζ (59′ Γκαργκαλατζίδης), Γαϊτανίδης.