Κ17: Φιλική νίκη του του Ολυμπιακού, επί Αστέρα Τρίπολης με 1-0

Άλλη μια νίκη σε φιλικό παιχνίδι πέτυχε η Κ17 του Ολυμπιακού.

Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη επικράτησε με 1-0 του Αστέρα Τρίπολης σ’ αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία στο παιχνίδι της, από την αρχή έως το τέλος.

Το γκολ πέτυχε  στο 25’ ο Αλέξανδρος Βοϊλης με ωραίο σουτ μετά από εκτέλεση φάουλ του Οικονομίκου, ενώ ο σκόρερ είχε στη συνέχεια και δοκάρι!

Ο Ολυμπιακός έχασε και άλλες ευκαιρίες για γκολ, απέναντι στον αξιόμαχο Αστέρα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιμόπουλος, Τσέκος, Φωτόπουλος, Αλημίσης, Ζορμπάς, Μαχαίρας, Ρούνης, Ντίνε, Τερεζίου, Τζίμας, Βασιλικόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Λιαρίκος, Μπουσγάς, Μπλάτσος, Μανωλάκος, Κωτσόπουλος, Βικάκου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Κακάμης, Γαλούπης, Γκοτζαμανίδης, Ράμα, Παπαγγελής, Φιτόπουλος, Οικονομίκος, Ντουμάνης, Βοϊλης, Ζιάκας.  Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Παπαδόπουλος, Μπέκος, Φέκκας, Παπαγεωργίου, Γούσιας, Κατσούκης, Αντωνόπουλος, Βεζύρης, Σταυρόπουλος, Τσιριγώτης.