Φιλική νίκη της K17 του Ολυμπιακού επί του ΑΟ Ιλίου

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Ιλίου η Κ17 του Ολυμπιακού επικράτησε με 2-1 της ομάδας του ΑΟ Ιλίου.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε στο 14′ πίσω στο σκορ αλλά μετά από το 20′ ανέβασε… ταχύτητα και ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ.

Στο 29′ ο Κατσούκης με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ ισοφάρισε σε 1-1 ενώ στο 39′ ο Ντουμάνης μετά από ωραία πάσα του Παπαγεωργίου “γράφει” με σουτ το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχισε να πιέζει για να πετύχει και άλλα γκολ και έχασε πέναλτι με τον Τσιριγώτη στο 85′ ενώ στο 88′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε δοκάρι!

Η αρχική σύνθεση του Ολυμπιακού: Νικοπολίδης, Κακάμης, Γαλούπης, Παπαδόπουλος, Γκοτζαμανίδης, Παπαγεωργίου, Ντουμάνης, Μποσκουϊδης, Βοϊλης, Κατσούκης, Μπέκος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γούσιας, Βεζύρης, Φιτόπουλος, Μαργαρίτης, Ράμα, Παπαγγελής, Αντωνόπουλος, Σταυρόπουλος, Φέκκας, Τσιριγώτης, Δήμος.​