ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ «KNOSSOS CUP» 21-25 ΙΟΥΝΙΟΥ – ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Ανακοινώθηκαν οι όμιλοι και το πρόγραμμα από τους διοργανωτές του καλοκαιρινού διεθνούς τουρνουά «KNOSSOS CUP» που θα διεξαχθεί στο Ηράκλειο της Κρήτης από 21-25 Ιουνίου 2012.

Το τουρνουά ξεκινά αύριο Πέμπτη (21/6) με τις κατηγορίες  των Junior και των Projunior και την Παρασκευή (22/6) με τις κατηγορίες των Εφήβων των Παίδων και των Παμπαίδων.

Το εξαιρετικό καλοκαιρινό αυτό διεθνές τουρνουά, είναι υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Κρήτης και με την έγκριση της Ε.Π.Σ. Ηρακλείου και θα διεξαχθεί στα γήπεδα του ΟΦΗ, του Lido του Αλμυρού και του Βαρδινογειάννειου Αθλητικού Κέντρου (ΒΑΚ).

Στο τουρνουά δίνουν το παρόν μεγάλα clubs του εξωτερικού και της Ελλάδας, όπως η Αγγλική Σαουθάμπτον, η Αυστριακή Στουρμ Γκρατς η Γαλλική Λεμάνς, οι Ελληνικές ΑΕΚ, Παναθηναϊκός, Ατρόμητος, Πανιώνιος, ΟΦΗ, Εργοτέλης Απόλλων κ.α.

Οι υπεύθυνοι του τουρνουά Κώστας Φραντζέσκος και ο Γιώργος Κουτσουπιάς με μεγάλη εμπειρία στις Ακαδημίες ποδοσφαίρου διοργανώνουν το διεθνές τουρνουά, που σκοπό έχει να καθιερωθεί σαν μία γιορτή, στην οποία εκτός από το αθλητικό κομμάτι, οι αθλητές θα έχουν την ευκαιρία να διασκεδάσουν και να μάθουν κομμάτι της ιστορίας της Κρήτης με τις παράλληλες δραστηριότητες που θα παρέχονται.

Οι όμιλοι του τουρνουά ανά ηλικιακή κατηγορία έχουν ως εξής:

ΕΦΗΒΙΚΟ  1994-1995-1996

ΟΜΙΛΟΣ
LIDO
ΑΟ ΑΘΗΝΑΪΣ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ
ΠΑΝΟ ΜΑΛΛΙΩΝ
LIVERPOOL SCHOOL ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ

ΠΑΙΔΙΚΟ 1997-1998

Α’ ΟΜΙΛΟΣΒ’ ΟΜΙΛΟΣΓ’ ΟΜΙΛΟΣΔ’ ΟΜΙΛΟΣ
SOUTHAMPTONΑΕΚSTYRM GRAZΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣΠΑΝΙΩΝΙΟΣΟΦΗ
LIDO F.C.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗΑΠΟΛΛΩΝ – 1ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
ΡΕΘΥΜΝΟ F.C – ΕΠΙΣΚΟΠΗLIVERPOOL – ΑΘΛΟΠΟΛΙΣΗΡΟΔΟΔΤΟΣΑΠΟΛΛΩΝ – 2

ΠAMΠΑΙΔΙΚΟ 1999-2000

Α’ ΟΜΙΛΟΣΒ’ ΟΜΙΛΟΣΓ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣΟΦΗ – 1
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ – 1ΑΘΗΝΑΙΔΑ
LIDO F.C.ΟΦΗ – 2ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ – 2

JUNIOR 2001-2002

Α’ ΟΜΙΛΟΣΒ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΚ – FUTSALΟΦΗ
LIDO F.C.ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
A.0. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥΡΕΘΥΜΝΟ F.C
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ

PROJUNIOR 2003-2004

Α’ ΟΜΙΛΟΣΒ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΟΦΗ
LIDO F.C.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ
Π.Α.Ν.Ο.ΜΑΛΙΑΑ.Ο. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
LIVERPOOL SCHOOL ΑΘΛΟΠΟΛΙΣΗΡΑΚΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

Το πρόγραμμα του τουρνουά ανά ηλικιακή κατηγορία έχει ως εξής:

 

ΕΦΗΒΙΚΟ  1994-1995-1996

22/6/2012  –  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΓΗΠΕΔΟ / ΩΡΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣΑΘΗΝΑΙΔΑLIDOLIDO 16.00
1ος ΟΜΙΛΟΣΑΘΛΟΠΟΛΙΣΜΑΛΙΑΑΛΜΥΡΟΣ 17.10
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΗΡΟΔΟΤΟΣ
23/6/2012  –  ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣLIDOΑΘΛΟΠΟΛΙΣLIDO 9.00
1ος ΟΜΙΛΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣΑΘΗΝΑΙΔΑΑΛΜΥΡΟΣ 9.00
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΜΑΛΙΑ
23/6/2012  – ΣΑΒΒΑΤΟ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣΜΑΛΙΑΑΘΗΝΑΙΔΑΒΑΚ-1 16.00
1ος ΟΜΙΛΟΣLIDOΗΡΟΔΟΤΟΣΑΛΜΥΡΟΣ  17.10
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΑΘΛΟΠΟΛΙΣ
24/6/2012  – ΚΥΡΙΑΚΗ  ΠΡΩΙ – 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣLIDOΜΑΛΙΑΑΛΜΥΡΟΣ  9.30
1ος ΟΜΙΛΟΣΑΘΛΟΠΟΛΙΣΗΡΟΔΟΤΟΣΑΛΜΥΡΟΣ  10.40
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΑΘΗΝΑΙΔΑ
24/6/2012  – ΚΥΡΙΑΚΗ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣΑΘΗΝΑΙΔΑΑΘΛΟΠΟΛΙΣΑΛΜΥΡΟΣ  18.30
1ος ΟΜΙΛΟΣΜΑΛΙΑΗΡΟΔΟΤΟΣΑΛΜΥΡΟΣ  19.10
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΑ5
25/6/2012 – ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ – ΤΕΛΙΚΑ
3 ΕΩΣ 43ος4ος11.30
25/6/2012 – ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΤΕΛΙΚΑ
1 ΕΩΣ 21ος2ος12.40

(Για να εκτυπώσετε το πρόγραμμα του εφηβικού κάντε κλικ ΕΔΩ)

 

ΠΑΙΔΙΚΟ 1997-1998

22/6/2012  –  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΗΠΕΔΟ / ΩΡΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣSOUTHAMPTONΡΕΘΥΜΝΟ F.C.ΒΑΚ–1 / 16.00
1ος ΟΜΙΛΟΣΑΤΡΟΜΗΤΟΣLIDOΒΑΚ–1/ 17.10
2ος ΟΜΙΛΟΣAEKΕΡΓΟΤΕΛΗΣΒΑΚ–1 /19.30
2ος ΟΜΙΛΟΣΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗΑΘΛΟΠΟΛΙΣΒΑΚ–1 /18.20
3ος ΟΜΙΛΟΣS K STURM GRAZΑΠΟΛΛΩΝ – 1ΟΦΗ / 18.20
3ος ΟΜΙΛΟΣΠΑΝΙΩΝΙΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣΑΛΜΥΡΟΣ / 18.20
4ος ΟΜΙΛΟΣΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣΟΦΗΟΦΗ / 17.00
4ος ΟΜΙΛΟΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΠΟΛΛΩΝ – 2ΑΛΜΥΡΟΣ / 19.30
23/6/2012  –  ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣSOUTHAMPTONΑΤΡΟΜΗΤΟΣLIDO / 11.20
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΘΥΜΝΟ F.C.LIDOLIDO / 12.30
2ος ΟΜΙΛΟΣAEKΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗΑΛΜΥΡΟΣ / 10.20
2ος ΟΜΙΛΟΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣΑΘΛΟΠΟΛΙΣΑΛΜΥΡΟΣ / 11.30
3ος ΟΜΙΛΟΣS K STURM GRAZΠΑΝΙΩΝΙΟΣΒΑΚ–1 / 9.00
3ος ΟΜΙΛΟΣΑΠΟΛΛΩΝ – 1ΗΡΟΔΟΤΟΣΒΑΚ–1 / 10.10
4ος ΟΜΙΛΟΣΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΒΑΚ–1 / 11.20
4ος ΟΜΙΛΟΣΟΦΗΑΠΟΛΛΩΝ – 2ΒΑΚ–1 / 12.30
23/6/2012  – ΣΑΒΒΑΤΟ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣSOUTHAMPTONLIDOΒΑΚ–1 / 18.20
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΘΥΜΝΟ F.C.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣΒΑΚ–1 / 19.30
2ος ΟΜΙΛΟΣAEKΑΘΛΟΠΟΛΙΣΒΑΚ–1 / 17.10
2ος ΟΜΙΛΟΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗΑΛΜΥΡΟΣ / 18.20
3ος ΟΜΙΛΟΣS K STURM GRAZΗΡΟΔΟΤΟΣLIDO / 18.10
3ος ΟΜΙΛΟΣΑΠΟΛΛΩΝ – 1ΠΑΝΙΩΝΙΟΣLIDO / 17.00
4ος ΟΜΙΛΟΣΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣΑΠΟΛΛΩΝ – 2LIDO / 20.30
4ος ΟΜΙΛΟΣΟΦΗΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣLIDO / 19.20
24/6/2012 – ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ – ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
13 ΕΩΣ 1614ος15οςLIDO / 9.00
13 ΕΩΣ 1613ος16οςLIDO / 10.10
9 ΕΩΣ 1210ος11οςLIDO / 11.20
9 ΕΩΣ 129ος12οςLIDO / 12.30
1 ΕΩΣ 84ος5οςBAK-1 / 16.00
1 ΕΩΣ 83ος6οςBAK-1 / 17.10
1 ΕΩΣ 82ος7οςBAK-1 / 18.20
1 ΕΩΣ 81ος8οςBAK-1 / 19.30
25/6/2012 – ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ – ΤΕΛΙΚΑ
15 ΕΩΣ 1615ος16οςΑΛΜΥΡΟΣ / 12.30
13 ΕΩΣ 1413ος14οςΑΛΜΥΡΟΣ / 11.20
11 ΕΩΣ 1211ος12οςΑΛΜΥΡΟΣ / 10.10
9 ΕΩΣ 109ος10οςΑΛΜΥΡΟΣ / 9.00
7 ΕΩΣ 87ος8οςΒΑΚ-1 / 10.10
5 ΕΩΣ 65ος6οςΒΑΚ-1 / 9.00
1 ΕΩΣ 42ος3οςLIDO / 10.10
1 ΕΩΣ 41ος4οςLIDO / 9.00
25/6/2012 – ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΤΕΛΙΚΟΣ
1 ΕΩΣ 21ος2ος18.20

(Για να εκτυπώσετε το πρόγραμμα του παιδικού κάντε κλικ ΕΔΩ)

 

ΠAMΠΑΙΔΙΚΟ 1999-2000

22/6/2012  –  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΗΠΕΔΟ / ΩΡΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣΑΤΡΟΜΗΤΟΣΕΡΓΟΤΕΛΗΣLIDO / 19.30
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟLIDO
2ος ΟΜΙΛΟΣΠΑΟΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ – 1LIDO / 18.20
2ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΟΦΗ – 2
3ος ΟΜΙΛΟΣΟΦΗ -1ΑΘΗΝΑΙΔΑLIDO / 17.10
3ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ – 2
23/6/2012  –  ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣΑΤΡΟΜΗΤΟΣLIDOLIDO / 10.10
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
2ος ΟΜΙΛΟΣΠΑΟΟΦΗ – 2BAK-2 / 11.10
2ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ -1
3ος ΟΜΙΛΟΣΟΦΗ – 1ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ – 2BAK-2 10.00
3ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΑΘΗΝΑΙΔΑ
23/6/2012  – ΣΑΒΒΑΤΟ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣLIDOΕΡΓΟΤΕΛΗΣΑΛΜΥΡΟΣ / 19.30
1ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
2ος ΟΜΙΛΟΣΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ – 1ΟΦΗ – 2ΟΦΗ / 17.00
2ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΠΑΟ
3ος ΟΜΙΛΟΣΑΘΗΝΑΙΔΑΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ – 2ΟΦΗ / 18.20
3ος ΟΜΙΛΟΣΡΕΠΟΟΦΗ – 1
24/6/2012 – ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ – ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
7 ΕΩΣ 98ος9οςΒΑΚ-2 / 10.00
7 ΕΩΣ 9ΡΕΠΟ7ος
1 ΕΩΣ 63ος4οςΒΑΚ-1 /  9.00
1 ΕΩΣ 62ος5οςΒΑΚ-1 /  10.10
1 ΕΩΣ 61ος6οςΒΑΚ-1 /  11.20
24/6/2012 – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
5 ΕΩΣ 96οςΝ- 8ος/9οςLIDO / 17.00
5 ΕΩΣ 95ος7οςLIDO / 18.10
5 ΕΩΣ 9ΡΕΠΟΗ-8ος/9ος
1 ΕΩΣ 42ος3οςLIDO / 19.20
1 ΕΩΣ 41ος4οςLIDO / 20.30
25/6/2012 – ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ – ΤΕΛΙΚΑ
9οςΗΤΗΜΕΝΟΣ  –  Δ
7 ΕΩΣ 8ΗΤΗΜΕΝΟΣ  –  ΓΡΕΠΟ – ΕBAK-2 / 11.20
5 ΕΩΣ 6ΝΙΚΗΤΗΣ  –  ΓΝΙΚΗΤΗΣ  –   ΔBAK-2 /  10.00
3 ΕΩΣ 4ΗΤΗΜΕΝΟΣ  –  ΑΗΤΗΜΕΝΟΣ  – ΒBAK-1 / 11.20
25/6/2012 – ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΤΕΛΙΚΟΣ
1 ΕΩΣ 2ΝΙΚΗΤΗΣ  –  ΑΝΙΚΗΤΗΣ  –   Β17.00

(Για να εκτυπώσετε το πρόγραμμα του παμπαιδικού κάντε κλικ ΕΔΩ)

 

JUNIOR 2001-2002

21/6/2012  –  ΠΕΜΠΤΗ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΗΠΕΔΟ / ΩΡΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ LIDO ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ LIDO-1 / 18.30
1ος ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΠΟ ΑΕΚ
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ ΡΕΘΥΜΝΟ FC ΒΑΚ-2 / 18.00
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ ΒΑΚ-2 / 17.00
22/6/2012  –  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΕΚ LIDO LIDO-1 / 11.00
1ος ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΠΟ ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ FC ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ LIDO-2 / 10.00
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ LIDO-2 / 11.00
22/6/2012  – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΕΚ ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ LIDO-1 / 19.00
1ος ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΠΟ ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ LIDO-2 / 18.00
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟ FC ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΚΗ LIDO-1 / 18.00
23/6/2012 – ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
5 ΕΩΣ 8 ΡΕΠΟ 3ος Β
5 ΕΩΣ 8 3ος Α 4ος Β LIDO-2 / 19.30
1 ΕΩΣ 4 1ος Β 2ος Α LIDO-1 / 18.30
1 ΕΩΣ 4 1ος Α 2ος Β LIDO-1 /  19.30
24/6/2012 – ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ – ΤΕΛΙΚΑ
7 ος ΗΤΗΜΕΝΟΣ  –  3
5 ΕΩΣ 6 ΝΙΚΗΤΗΣ  –  3 ΡΕΠΟ LIDO-2 / 10.00
3 ΕΩΣ 4 ΗΤΗΜΕΝΟΣ  –  1 ΗΤΗΜΕΝΟΣ  – 2 LIDO-1 / 10.00
24/6/2012 – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΤΕΛΙΚΟΣ
1 ΕΩΣ 2 ΝΙΚΗΤΗΣ  –  1 ΝΙΚΗΤΗΣ  –   2 LIDO-1 / 18.30

(Για να εκτυπώσετε το πρόγραμμα των τζούνιορ κάντε κλικ ΕΔΩ)

 

PROJUNIOR 2003-2004

Πατήστε πάνω στο πρόγραμμα για να μεγαλώσει

(Για να εκτυπώσετε το πρόγραμμα των προτζούνιορ κάντε κλικ ΕΔΩ)

 

Εκτυπώστε όλο το πρόγραμμα του τουρνουά κάνοντας κλικ ΕΔΩ

 


Σχόλια