Κ20: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2-1

Ο Μάκης Βουκελάτος «χάρισε» το τρίποντο στον Πανιώνιο –  Άλλη μια καλή εμφάνιση από Ηρακλή, που έχασε το βαθμό στις καθυστερήσεις

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η ομάδα Νέων Κ20 του Πανιωνίου, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Ηρακλή, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Γλυφάδας, για την 21η αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Άσφαιρες και οι δύο ομάδες για 75 λεπτά κατάφεραν στα τελευταία 15 λεπτά να σημειώσουν τρία γκολ. Προηγήθηκε ο Ηρακλής και μέσα σε τέσσερα λεπτά ο Πανιώνιος έκανε την ολική ανατροπή και πήρε τη νίκη.

Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έχασε σημαντική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 30’, αλλά το φάουλ του Βουκελάτου κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου.

Ο Ηρακλής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 75’ με το γκολ του Αμαραντίδη. Ωστόσο οι Νεοσμυρνιώτες μέσα σε τέσσερα λεπτά όχι μόνο ισοφάρισαν, αλλά πήραν και τη νίκη.

Ο Αρσενίδης ήταν αυτός που στο 87΄έφερε το ματς στα ίσια για να έρθει ο Βουκελάτος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να ολοκληρώσει την ανατροπή και να «χαρίσει» τη νίκη στην ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Τσιώλης, Μπέτσας, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Γκίνη, Βουκελάτος, Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Γλυνός, ενώ μπήκαν και οι Αποστόλου, Αρσενίδης, Αναστόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος, Ορφανίδης, Μυλωνάς, Χατζηδήμπας, Ρότας, Βλαχόπουλος, Δοξάκης (87′ Γκιάτας), Αμαραντίδης, Δούμτσος, Δραγάνης, Συμεωνίδης.