Κ20: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-0

Τρίτωσε τις νίκες του στο πρωτάθλημα ο Λεβαδειακός –  Ομάδα με σκαμπανεβάσματα ο Αστέρας Τρίπολης

Την τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν οι Νέοι Κ20 του Λεβαδειακού, καθώς επικράτησαν με 2-0 της αντίστοιχης ομάδας του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο ενωσιακό γήπεδο στον Άγιο Σπυρίδωνα, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Μετά από ένα άσφαιρο πρώτο ημίχρονο οι Βοιωτοί σημείωσαν δύο τέρματα στην επανάληψη και πήραν την τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, μετά από αυτή στις 18 Φεβρουαρίου, που είχαν επικρατήσει εκτός έδρας με 2-1 της ΑΕΛ.

Ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ με το γκολ του Λιάγκα στο 55′ και κλείδωσε τη νίκη στο 70′, όταν ο Σαραντίδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Πέτρου, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Μακαλιάς): Σφυρίδης, Μερεντίτης, Λιάγκας, Σαλιάι, Φάσσας, Μέσι (85′ Γεωργακόπουλος), Βυθούλκας, Νίκας, Δαρδαμάνης, Γρηγοριάδης (75′ Πόρης), Σαραντίδης (88′ Λαμτσελάρι).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πέτρου, Τσέκος, Παπαγγελής, Γ. Ζήσης, Ευαγγέλου, Κοντογιαννόπουλος, Τσιώλης, Νάτσης, Συρεγγέλας, Μπαστιάνος, Δουβίκας. Έπαιξαν και οι Αγγ. Ζήσης, Μαρίνος, Τόμας.