Κ20: ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-3

“Τρένο” ο Πανιώνιος, έκανε το 4Χ4 και εντυπωσιάζει. Την επόμενη αγωνιστική με Ολυμπιακό

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η ομάδα Κ20 του Ιστορικού στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, καθώς επικράτησε και του Ηρακλή εκτός έδρας με 3-1 και έκανε το “4 στα 4”!

Σπουδαία νίκη με ώριμη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας το απόλυτο μετά από τέσσερις αγώνες.

Το σκορ για τον Ιστορικό, κόντρα στον Ηρακλή, άνοιξε ο Αντωνακόπουλος με πλασέ στο 8ο λεπτό, μετά από ασιστ του Βουκελάτου, που “χόρεψε” δύο αντιπάλους του μέσα στην περιοχή.

Στο 58′ ο Μάκης Βουκελάτος αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, σουτάροντας δεύτερη φορά και ενώ αρχικά είχε σκοράρει.

Τελικά το 0-2 για τον Πανιώνιο δεν άργησε και πολύ να γίνει. Στο 72′ ο Σταυρόπουλος έκανε την κοντινή προβολή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ουσιαστικά “κλείδωσε” τη νίκη της ομάδας.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ηρακλής μείωσε με πλασέ του Δούμτσιου, όμως στην αμέσως επόμενη φάση ο Ιστορικός είχε την “απάντηση”.

Ο νεοεισελθών Καραχάννας σκόραρε -στο ντεμπούτο του με την Κ20 με ψύχραιμο πλασέ και έγραψε το τελικό 1-3 για τον Πανιώνιο.

Πλέον, μετά κι από αυτή τη νίκη, η προσοχή όλων στρέφεται στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής της επόμενης αγωνιστικής, με αντιπάλους τον Πανιώνιο με τον επίσης αήττητο Ολυμπιακό.