Κ20: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 6-0

Ακόμη… βάζουν γκολ οι Νέοι του Ατρόμητου – Κατέρρευσαν οι Γιαννιώτες στην επανάληψη

Εμφατική νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ20 του Ατρόμητου, καθώς επικράτησε με 6-0 της αντίστοιχης του ΠΑΣ Γιάννινα, στο παιχνίδι που έγινε το πρωί του Σαββάτου στο γήπεδο Ρουφ, για τη 18η αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Το πρώτο ημίχρονο δεν προδίκαζε την τόση μεγάλη διάσταση του σκορ, μιας και ο Ατρόμητος προηγήθηκε βέβαια με 2-0, αλλά οι Γιαννιώτες δεν έδειχναν ότι θα κατέρρεαν στη συνέχεια. Ωστόσο στην επανάληψη οι παίκτες του Κώστα Παρθενίου «ξέσπασαν» και φιλοδώρησαν με άλλα τέσσερα γκολ τον ΠΑΣ, ενώ έχασαν και πέναλτι.

Το 1-0 έκανε ο Στρούγγης με κεφαλιά στο 25’ μετά από κορνερ του Κάιο, ενώ στο 45’ ο φορμαρισμένος Κάιο έπαιξε το ένα-δύο με τον Νταβιώτη, πάτησε περιοχή και με ωραίο σουτ έκανε το 2-0.

Στο 55’ο Νάτσος με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το 3-0 και ο Δαλκαφούκης στο 57′ το 4-0 στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα. Πέναλτι έχασε ο Λαζαρίδης στο 62′ που κέρδισε ο Τσατσόπουλος. Στο 64’ όμως ο Λαζαρίδης …επανόρθωσε κι έκανε το 5-0 για να κλείσει το σκορ με ψηλοκρεμαστό σουτ στο 70′ ο Νταβιώτης, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Μετά τη νίκη αυτή ο Ατρόμητος, βρίσκεται μόνος στην 3η θέση της βαθμολογίας, μιας και ο ΠΑΟΚ που προηγούνταν την προηγούμενη αγωνιστική, παραχώρησε ισοπαλία στον Παναιτωλικό.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κινάλης, Γιαταγανάκης, Χαραλάμπους, Παπαδογιωργάκης, Στρούγγης, Παυλής, Φαρία (66’ Κουτρούλης), Νάτσος, Νταβιώτης, Κάιο (50’ Λαζαρίδης), Τσατσόπουλος (66’ Δαλκαφούκης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κολιοφούκας, Μπιμάι (40’ λ.τρ. Μαλάμος, 68’ Καραγεώργος), Κιτσάκης, Ζήκος, Σιουκολάνι, Τσιέπας, Αλεξίου, Μούτσιος, Γκλεγκλές (66’ Καμποτάς), Καινούργιος, Λαμπίρης.