Κ19: ΒΟΛΟΣ – ΞΑΝΘΗ 2-2

Προηγήθηκε η Ξάνθη με 0-2, στο πρώτο ημίχρονο – Πήρε το βαθμό της ισοπαλίας ο Βόλος, στις καθυστερήσεις

Ισόπαλη ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 του Βόλου και της Ξάνθης, που διεξήχθη στο Ε.Α.Κ. Βόλου, για τη 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Η ομάδα του Κώστα Μπεδρελή, ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι κάνοντας το 0-1 στο 5′ με το πλασέ του Κοτόπουλου, ενώ της ακυρώθηκε γκολ (off side) δέκα λεπτά αργότερα.

Στο 22′ η Ξάνθη εδραίωσε την υπεροχή της με το 0-2 που διαμόρφωσε ο Τσιπούρας με σουτ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και αρχικά μείωσαν στο 50′ σε 1-2, ενώ στις καθυστερήσεις του ματς (96′) οι παίκτες του Βόλου κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ σε 2-2.

Η ξανθιώτικη ομάδα έπαιζε από το 82′ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσιπούρα.

ΒΟΛΟΣ: Αναμένεται

ΞΑΝΘΗ:  Στεπάνοβιτς, Τενεκές, Λεωντσάκος, Τσιεγγελίδης, Τσιτσεκίδης, Πιτσώλης, Γκαρνέτας (85′ Μαυροκέφαλος), Μπάκος, Τσιπούρας, Φάκκης (90+’ Γκασιμπαγιαζίδης), Κοτόπουλος.