Κ19: ΠΑΟΚ – ΒΟΛΟΣ 2-0 [PHOTOS+VIDEO]

Δύσκολη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Βόλου – Με 10 ο Βόλος για 34 λεπτά – Στις καθυστερήσεις το δεύτερο γκολ του Δικέφαλου

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι η ομάδα Κ19 του ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης του Βόλου, στο παιχνίδι που έγινε στο Αθλητικό Κέντρο Lolas στη Σουρωτή, για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλά στην αναμέτρηση και πίεσε για το γκολ, με καλή κυκλοφορία της μπάλας αλλά χωρίς καθαρό μυαλό στην τελική ενέργεια. Η λύση ήρθε στο 28′ όταν ο Καλουτσικίδης μπήκε στην περιοχή, τελείωσε τη φάση, η μπάλα βρήκε δοκάρι και ο Πανίδης στην επαναφορά με προβολή έκανε το 1-0, που ήταν και το σκορ στο πρώτο μέρος.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε δυνατά και στην επανάληψη και είχε κάποιες καλές στιγμές. Στο 56′ ο Βόλος έμεινε με 10 παίκτες και κάπου εκεί το παιχνίδι έχασε τον ρυθμό του. Οι φιλοξενούμενοι κλείστηκαν στα καρέ τους, ο ΠΑΟΚ δεν βρήκε λύσεις στην επίθεση, παρά την πίεση και στα φινάλε φρόντισε να διαφυλάξει το σκορ και να κρατήσει δυνάμεις ενόψει του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Τελικά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η ωραιότερη φάση του αγώνα, με τον Κούτσια να φεύγει από δεξιά να φτάνει στην περιοχή και να εκτελεί με άψογο τελείωμα για το τελικό 2-0.

ΠΑΟΚ:Μπαλωμένος, Καλουτσικίδης, Μιχαηλίδης, Ντάικο, Αβεντισιάν, Γιαξής, Τσιγγάρας, Σαλαμούρας, Τζόλης (84′ Πουρναράς), Πανίδης (71′ Κούτσιας), Γκορτεζιάνι (63′ Γρόσδης).

ΒΟΛΟΣ: Κραβαρίτης, Μπόλης, Στεργιόπουλος, Χαλκίδης, Ρακής, Λογαράς, Κατσαγεωργίου, Δεληγιαννίδης, Μπάλλας, Θεοδωρίδης, Πανταζέλος.