Κ19: ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 6-1 [PHOTOS+VIDEO]

Καταιγιστική η Κ19 του ΠΑΟΚ – «Σκόρπισε» με 6-1 τον Πανιώνιο

Η Κ19 του Δικεφάλου πέτυχε εμφατική νίκη επί της αντίστοιχης του του Πανιώνιου, καθώς επικράτησε με 6-1 στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το πρωί στη Σουρωτή, για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Εύκολο πρωινό για την ομάδα των Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ. Ο Πανιώνιος ήρθε να πιέσει ψηλά και το πλήρωσε ήδη από το ημίχρονο, με την Κ19 του Δικεφάλου να κάνει το 2/2.

Στο 2′ ο Δούμτσης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 7′ ο Πουρναράς σέρβιρε στον Τζόλη για το 2-0. Δύο λεπτά μετά ο Πανιώνιος μείωσε με απευθείας φάουλ, αλλά ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ στο 12′ με τον Τζόλη να σκοράρει με το κεφάλι μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη.

Στο 20′ ο Τσοπούρογλου έβγαλε εξαιρετική ασίστ στον Πανίδη για το 4-1, στο 40′ ο Τζόλης μοίρασε στον Δούμτση για το 5-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ απείλησε σε πολλές περιπτώσεις, αλλά πέτυχε μόλις ένα γκολ, με έναν κεραυνό του Μιχαηλίδη από μεγάλη απόσταση, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν ποτέ αντίδραση.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μπαλομένος, Γιαξής, Μιχαηλίδης , Γρόσδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας , Δούμτσης (57′ Τάχατος), Τσοπούρογλου (61′ Θεοδωρίδης), Πουρναράς (57′ Πιπιλιάρης), Τζόλης (75′ Καράκουτης), Πανίδης (75′ Γκορτεζιάνι).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αναμένεται