Κ19: ΠΑΟΚ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 4-1

72 ματς αήττητη και συνεχίζει η Κ19 του ΠΑΟΚ – Έριξε τεσσάρα στον Ατρόμητο

Με το εμφατικό 4-1 επικράτησε η ομάδα Κ19 του ΠΑΟΚ της αντίστοιχης του Ατρόμητου, στο παιχνίδι που έγινε το πρωί του Σαββάτου στη Σουρωτή, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι Νέοι του Δικεφαλου έφθασαν στο ασύλληπτο νούμερο: 72ο ματς αήττητοι στο πρωτάθλημα των Κ19.

Οι παίκτες των Γκαρσία και Σνάουτσνερ ήταν βελτιωμένοι, με πιο σταθερά πατήματα στο γήπεδο σε σύγκριση με το παιχνίδι της πρεμιέρας, δεν έδωσαν περιθώρια αντίδρασης στους Περιστεριώτες, και δεν ανησύχησαν, δεδομένου ότι είχαν ουσιαστικά «καθαρίσει» το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 24’ ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ με τον Αβεντισιάν να εκτελεί το πέναλτι που κέρδισε ο Γκορτεζιάνι, ο οποίος λίγο μετά ταλαιπώρησε και πάλι την άμυνα του Ατρόμητου, εξαναγκάζοντάς την σε νέα παράβαση.

Αυτή τη φορά, στο 31’, το πέναλτι ανέλαβε ο Κωνσταντέλιας για να κάνει το 2-0. Στο 42’, δε, ο Κωνσταντέλιας με υπέροχο πλασέ, έπειτα από ασίστ του Τσοπούρογκου, πέτυχε το τρίτο γκολ για τον ΠΑΟΚ.

Ο Δικέφαλος είχε όρεξη και στο β’ ημίχρονο, κυνήγησε φάσεις και γκολ και βρήκε για μια ακόμα φορά δίχτυα με τον Πανίδη στο 49’. Ο Ατρόμητος μείωσε στο 59’ σε 4-1.

ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Παναγιώτου, Μανωλιούδης, Αβεντισιάν, Τάχατος (55’ Κουλιεράκης), Γιαξής (55’ Σπυράκος), Γρόσδης, Κωνσταντέλιας (65’ Κουτεντάκης), Τσοπούρογλου, Πανίδης, Γκορτεζιάνι (55’ Πιπιλιάρης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Αναμένεται