Κ19: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-1

Αγνώριστος ο Παναθηναϊκός – Κατέθεσαν ψυχή οι κυανέρυθροι – Και τα δύο γκολ από στημένα – Ισορροπημένο το ματς – Δίκαιο το αποτέλεσμα

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 του Πανιωνίου και του Παναθηναϊκού, που διεξήχθη στο γήπεδο των Τραχώνων, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Όλα ξεκίνησαν ευνοϊκά για το Τριφύλλι. Μόλις στο 12ο λεπτό ήρθε το 0-1 από κόρνερ του Αθανασακόπουλου και κεφαλιά του Σούλτσε. Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου πίεσαν και για δεύτερο γκολ, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τον Σούλτσε και τον Τζαβίδα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Μουντριχα και τον Χριστογεώργο να αποκρούει ισάριθμες προσπάθειες του παίκτη του Πανιωνίου. Τελικά οι παίκτες του Δημήτρη Κοροπούλη βρήκαν το γκολ στο 65′ όταν μετά από φάουλ του Γρίβα, ο Τσαπικούνης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Ο βαθμός και η εμφάνιση αφιερώθηκε από τους παίκτες του Πανιωνίου, στον χειρουργηθέντα την περασμένη Τετάρτη Χρήστο Τριαντη, αρχηγό της ομάδας,  με τους συμπαίκτες του μάλιστα στο γκολ να σηκώνουν και την φανέλα του!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κοροπούλης): Πασαλιμανιώτης, Λάμψιας, Ρέτσος, Τσουρούλας, Τσαπικούνης, Μπρέγκου, Γρίβας, Κουτσάκης, Μουντρίχας, Οικονόμου, Ξυγκόρος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζαγαρίτης, Σπίνος, Σαντικάι, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Καρβούνης (58′ Αλεξανδρόπουλος), Σαμαράς (58′ Καλομοίρης), Τζαβίδας (80′ Λιούμης), Σούλτσε (63′ Ηλιάδης).