Κ19: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-3

Άλλο ένα τρίποντο ο Παναθηναϊκός και στην 4η θέση της βαθμολογίας – Δύο γκολ ο Καλομοίρης που έδωσε τη νίκη στο τριφύλλι

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η ομάδα Νέων Κ19 του Παναθηναϊκού, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της αντίστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε στο Emileon, για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 25’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ηλιάδη. Ο Παναιτωλικός αντέδρασε άμεσα και ισοφάρισε στο 27’ με τον  Φραντζέσκο. Το 0-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη έπρεπε να φτάσει το 70’ για να προηγηθεί με ωραία ενέργεια και σουτ του Καλομοίρη. Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που στο  74’ πάλι με σουτ σφράγισε τη νίκη των πρασίνων διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καλαντζής, Ντόβας, Γρηγοριάδης (73’ Θώδης), Γιαννιώτης Δ., Μπακαδήμας, Φυτόπουλος, Πατίλας, Φραντζέσκος, Σκόνδρας (64’ Παναγιωτίδης), Αλομπισάτ (77’ Πανταζής), Καββαδίας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης (75′ Παπαθανασίου), Σαντικάι, Σπίνος, Ζωγραφάκης, Ηλιάδης, Αθανασακόπουλος, Σερπέζης, Καλομοίρης, Τζαβίδας (85′ Νιάρχος), Παπαδόπουλος (30′ Παλασκώνης).