Κ19: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-1

“Χ” στο Αγρίνιο – Και τα δύο γκολ από πέναλτι, στο πρώτο ημίχρονο – Δοκάρι είχε ο Αστέρας

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 του Παναιτωλικού και του Αστέρα Τρίπολης που διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο Emileon, για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ με τον Κωστέα στο 9′ με πέναλτι. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 επίσης με πέναλτι του Ταράση στο 22ο λεπτό.

Οι Αρκάδες είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν και πάλι στο σκορ στο 75ο λεπτό, αλλά κεφαλιά του Κωστέα κατέληξε στο δοκάρι!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Αναστασόπουλος, Σοροβός, Παπαδόπουλος (85’ Ζαβέρδας), Δήμος, Ταράσης (65’ Αυγέρης), Παπανικόπουλος, Νικολάου, Κουνάβας (65’ Καστανιώτης), Βασίλας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γραμματικάκης, Γουσέτης, Χριστόπουλος, Ντάικο, Θεοδωρίδης (84′ Grozdanic), Προύντζος, Ζουγλής, Ανανιάδης (75′ Καπέρδας), Κωστέας, Αντωνάκης (55′ Ρουμπιές), Μιχόπουλος (55′ Παπαδημητρίου)