Κ19: ΟΦΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-1

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις – Δύο δοκάρια ο ΟΦΗ – Σκόρερ οι Ζούνης για τον Ατρόμητο και Παπιομίτογλου για τον ΟΦΗ

Ισόπαλη με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 του ΟΦΗ και του Ατρόμητου, που διεξήχθη στο γήπεδο του Ατσαλένιου, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες με τον Ατρόμητο να έχει την υπεροχή στο πρώτο, ενώ τον ΟΦΗ να κυριαρχεί στην επανάληψη.

Στο 24’ ο Ζούνης με κεφαλιά νίκησε τον Σηφάκη και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, γράφοντας το 0-1.

Στο 60ο λεπτό ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με το σουτ του Κουράκη να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του τέρματος του Σαλτά.

Στο 64’ ο Παπιομίτογλου με σουτ εντός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ.

Στο 85’ οι Κρητικοί έφτασαν πολύ κοντά στο 2-1, με τον Νοικοκυράκη να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαιτάνης (50’ Παπαδάκης), Σμπώκος, Αυγουστάκης, Ψαρράς (81’ Σαβουϊδάκης), Καλαϊτζάκης (81’ Μπέκου), Μαρινάκης, Κουράκης, Σταυρακάκης (46’ Νοικοκυράκης), Παπιομήτογλου (81’ Μπέρκης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σ. Οφρυδόπουλος): Σάλτας, Πολίτης, Πομώνης, Τσαίνης, Γιαννακίδης, Χριστόπουλος, Ρονάλντο, Ανθουλάκης, Ζούνης, Παπαδόπουλος, Σέλληνας. Έπαιξαν και οι Μακρυγιαννάκης, Βαγγέλης, Μαργαρίτης.