Κ19: ΟΦΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-4

Εντυπωσιακός ο Αστέρας – Τεσσάρα μέσα στο Ηράκλειο – Δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο ΟΦΗ

Εντυπωσιακή νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης καθώς επικράτησε με 4-1 εκτός έδρας της αντίστοιχης του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό γήπεδο Ελιάς, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Αστέρας πέτυχε μια εμφατική νίκη στην Κρήτη.

Οι κιτρινομπλέ μπήκαν στο παιχνίδι πολύ δυνατά και μόλις στο 8′ άνοιξαν το σκορ με τον Τζίμα, μετά από προσπάθεια του Ali Baba. Ο ΟΦΗ αντέδρασε και ισοφάρισε στο 12ο λεπτό με γκολ του Νοικοκυράκη, μετά από κάθετη πάσα του Παπιομίτογλου.

Αλλά οι Αρκάδες ήταν ασταμάτητοι. Στο 24′ ο Κανελλόπουλος έκανε το 2-1, στο 35′ ο Μιχόπουλος το 3-1 και στο 37′ ο Ali Baba, μετά από δύο χαμένες ευκαιρίες (10′ και 35′), κατάφερε να σκοράρει διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ διατήρησε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφυγε με την εντυπωσιακή νίκη από την έδρα του ΟΦΗ.

ΟΦΗ: Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαϊτάνης (46’ Μακρυδάκης), Αυγουστάκης, Μπέκου (65’ Μπέρκης), Ψαρράς, Καλαϊτζάκης (75’ Σαβουϊδάκης), Παπιομίτογλου (46’ Παπαδάκης), Κουράκης, Νοικοκυράκης, Σταυρακάκης (46’ Σκέντζος)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Καραχάλιος, Γουσέτης, Παπαδόπουλος (60′ Ζορμπάς), Γλυνός, Χριστόπουλος, Τανουσάι (85′ Παπαγεωργίου), Τζίμας, Μιχόπουλος, Ali Baba, Κανελλόπουλος (85′ Αλέμης), Θεοδωρίδης (75′ Μούγιος)