Κ19: ΟΦΗ – ΑΡΗΣ 3-2 [VIDEO]

Δυο φορές πίσω στο σκορ ο ΟΦΗ, αλλά κατάφερε να κάνει την ανατροπή

Ματσάρα έγινε την Τετάρτη (15/12) στο Ηράκλειο με την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ να επικρατεί με σκορ 3-2 επί της αντίστοιχης του Άρη, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Ελιάς, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος K19 της Super League.

Ο ΟΦΗ, αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τους τρείς βαθμούς.

Στο 15’ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σαλιάρη. Στο 40’ ο Λαμάι επιχείρησε το σουτ, μετά από σέντρα του Χνάρη, ο Αβραμίδης απέκρουσε, όμως στην επαναφορά ο Σωμαράκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο Άρης πήρε ξανά το προβάδισμα στο 48ο λεπτό με το κοντινό πλασέ του Τσιπούρα. Δυο λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Σωμαράκη.

Στο 75ο λεπτό ο Αποστολάκης με σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 2-2, ενώ στο 85’ ο Σωμαράκης διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι στο 93’, ο Σημαιάκης το εκτέλεσε, με τον Αβραμίδη να έχει απάντηση.

Να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις ο Λέλεκας δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα.

ΟΦΗ: Μιράσι, Χνάρης Κ., Κορνηλάκης, Σημαιάκης, Γωνιωτάκης (70’ Αμανάκης), Λέλεκας, Χνάρης Γρ., Αποστολάκης (90’ Καρανδινός), Σωμαράκης (80’ Φανουράκης), Λαμάι (80’ Ζαχαριουδάκης), Φαϊτάκης (70’ Σημαντηράκης).

ΑΡΗΣ: Αβραμίδης, Μαρμαρίδης, Γιαννακού, Χρυσόπουλος, Τσιάτσιος, Σαλιάρης, Σγουρός Η. (76’ Βακουφτσής), Σγουρός Ρ. (90’ Μεταξάς), Βασιλείου (45’ Τσέρα ), Τσιπούρας, Χατζηιωάννου ( 27’ Πάγιος).