Κ19: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-2

«Γκέλα» στη Λειβαδιά ο Ολυμπιακός – Μπορούσε και τη νίκη ο Λεβαδειακός

Ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 του Λεβαδειακού και του Ολυμπιακού, στο παιχνίδι που διεξήχθη σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο στο ενωσιακό γήπεδο του Αγίου Σπυρίδωνα, για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι παίκτες των «πρασίνων» θα μπορούσαν να πάρουν και τη νίκη αφού και ευκαιρίες έχασαν αλλά και επέτρεψαν στους αντιπάλους τους να δεχθούν δύο γκολ μέσα σε ένα οκτάλεπτο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Λεβαδειακός στάθηκε καλύτερα και κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί στο σκορ στο 40’ με τον Μακρή ο οποίος έκανε το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι ερυθρόλευκοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν μέσα σε οκτώ λεπτά να ισοφαρίσουν και να κάνουν την ανατροπή.

Στο 52’ ο Σουρλής ισοφάρισε σε 1-1, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στους Πειραιώτες κάνοντας το 1-2.

Στο 75’ όμως ο Νίκας έφερε το παιχνίδι στα ίσια ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άριαν Τζούμπα): Ζωγράφος, Πούλος (Χάρισον), Σπίρι, Βήχος, Κολιμάτσης, Τσάπρας, Αργυρίου, Κυριαζής, Δήμος (Κοτρογιάννης), Νίκας, Μακρής, Νικολάου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Ράμα, Πέιος, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Σουρλής, Ντότης, Βοΐλης.