Κ19: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΞΑΝΘΗ 4-2

Πλήρης αιφνιδιασμός από τον Ατρόμητο – Τρία γκολ στο πρώτο 10λεπτο – Μπήκε δυνατά στην επανάληψη η Ξάνθη

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Κ19 του Ατρόμητου, καθώς επικράτησε με 4-2 της αντίστοιχης της Ξάνθης, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ρουφ, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο Ατρόμητος κατάφερε στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς να πετύχει τρία γκολ και να σφραγίσει τη νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο 2′ ο Ζούνης, και στη συνέχεια ο Βαγγέλη με άλλα δύο τέρματα στο 4′ και στο 7′ έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και μείωσαν στο 59′ με τον Τσιπούρα σε 3-1 και στο 87′ με τον Νιαζήφογλου σε 3-2.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο στο 88′ διαμόρφωσαν το τελικό 4-2 με τον Μακρυγιαννάκη.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σάλτας, Πολίτης, Γούλας, Ζούνης, Πομώνης, Ρονάλντο,  Σέλληνας, Τσακίρης, Ανθουλάκης, Γιαννακίδης, Βαγγέλης. Έπαιξαν και οι Καρδάμης, Μακρυγιαννάκης, Μαργαρίτης, Πιέτρης, Ούμπιντες.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Στεπάνοβιτς, Μανίσογλου, Λεωντσάκος, Θυμιάνης, Νιαζήφογλου, Ισαακίδης, Γκαρνέτας (89′ Μαυροκέφαλος), Ιωακειμίδης (80′ Μάρκου), Τσιπούρας, Μπάκος, Τσιλιγγίρης (89′ Αλεξανιάν).