Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 4-0 [VIDEO]

Επιβλητική νίκη ο Αστέρας – Ξέφυγε… το σκορ στο φινάλε

Με εξαιρετική απόδοση και στα δύο ημίχρονα, η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης πέτυχε επιβλητική νίκη με 4-0 επί της αντίστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού, για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο Τερεζίου στο πρώτο ημίχρονο έδωσε το προβάδισμα, ο Γλέζος έκανε το 2-0 και ο Κανελλόπουλος με δύο γκολ στο τέλος του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 4-0. Ο Αστέρας είχε ευκαιρίες για να πετύχει ακόμη μεγαλύτερη νίκη.

Στο 19′ ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Το πλασέ του Ali Baba απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας, ενώ το σουτ του Τζίμα έφυγε λίγο έξω από το δοκάρι.

Στο 35′, όμως, ο Τερεζίου από την μπαλιά του Alagbe έκανε το κοντρόλ και με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ. Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 80′ με φανταστικό σουτ του Γλέζου έξω από την περιοχή.

Ο Αστέρας είχε εξασφαλίσει τη νίκη και στα τελευταία λεπτά πέτυχε ακόμη δύο γκολ. Σκόρερ στο 89′ και στο 90′ ο Κανελλόπουλος, το ένα από ασίστ του Γλέζου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιάννης Δουβίκας): Μανουσιάδης, Διαμαντόπουλος, Τανουσάι (86′ Kumadey), Παπαδόπουλος, Ζορμπάς, Alagbe, Αλμπάνης, Γλέζος, Ali Baba, Τζίμας (89′ Καλογεράκης), Τερεζίου (72′ Κανελλόπουλος).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Καλαντζής, Ντόβας, Μελιάδης, Μπακαδήμας, Θώδης, Φυτόπουλος, Ντουάρτε, Διγκόζης (73′ Τσιαντής), Καββαδίας, Φραντζέσκος (81′ Πανταζής), Σκόνδρας (60′ Μπελεβώνης).