Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΑΜΙΑ 2-0 [VIDEO]

Επιστροφή στις νίκες ο Αστέρας – Ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη η Λαμία

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης καθώς επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης της Λαμίας, στο παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι κιτρινομπλέ ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζίμα στο 23′, που κέρδισε ο Μούγιος.

Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη δύο ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο με τον σκόρερ τους για να πετύχουν δεύτερο γκολ. Στο 31′ στο απευθείας σουτ του Τζίμα μετά από σέντρα του Κάρδαρη, με την μπάλα να φύγει λίγο πάνω από το δοκάρι και στο 44′, όταν στην προβολή που επιχείρησε η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της Λαμίας.

Ο Αστέρας είχε ένα άστοχο σουτ του Μιχόπουλου στο 51′ από πλεονεκτική θέση, αλλά βρήκε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο το 2-0 με ωραίο πλασέ του Ali Baba στο 56′.

Οι Αρκάδες διαχειρίστηκαν το αποτέλεσμα και είχαν κι άλλες ευκαιρίες για να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης (77′ Αλέμης), Γλυνός, Χριστόπουλος, Τανουσάι (77′ Ματθαίου), Μούγιος (72′ Παπαγεωργίου), Κανελλόπουλος, Ali Baba, Τζίμας, Μιχόπουλος (61′ Θεοδωρίδης).

ΛΑΜΙΑ: Αναμένεται