Κ17: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΟΚ 2-2

Μοιράστηκαν βαθμούς, γκολ, εντυπώσεις και από ένα καλό ημίχρονο, οι έφηβοι ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και ΠΑΟΚ  – 3η συνεχόμενη ισοπαλία ο ΠΑΟΚ

Από ένα καλό ημίχρονο μοιράστηκαν οι ομάδες Κ17  του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και του ΠΑΟΚ, εξ ου και η ισοπαλία (2-2), στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στα Ιωάννινα στο Αθλητικο Κεντρο Epirus,  για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ο ΠΑΣ ήταν αυτός που προηγήθηκε 2-0, με τον ΠΑΟΚ ωστόσο να αντιδρά και να ισοφαρίζει σε 2-2.

Τα Γιάννινα πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο στο α’ ημίχρονο, εξ ου και προηγήθηκαν στο 25’ με γκολ του Λέκκα, ενώ έκαναν δύο τα γκολ τους στο 35’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πάλι του Λέκκα, το οποίο δόθηκε σε ανατροπή του Λώλη.

Ο ΠΑΟΚ επανήλθε στο 40’ με τον Παναγιώτου να σκοράρει με το κεφάλι μετά από το κόρνερ του Αβεντισιάν. Ο Παναγιώτου ήταν αυτός που έκανε και την ισοφάριση στο 55’  με πανομοιότυπο τρόπο, αυτή τη φορά μετά από το κόρνερ του Κωνσταντέλια.

Ο Δικέφαλος πίεσε στη συνέχεια, έχασε ευκαιρίες, μα δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης. Αυτή είναι η τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για την Κ17 του ΠΑΟΚ, που μετρά πλέον εννιά βαθμούς στο πρωτάθλημα της Super League, ενώ ο ΠΑΣ έχει 7 με ένα αγώνα λιγότερο.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μιχάλης Μπόλος): Βακαλόπουλος, Πεπόνης (78′ Πεπόνης), Περβάνας (74′ Δημητρέλος), Ζιάβρος, Ντόντης, Παππάς, Κλεισούρας (58′ Πόγιας), Γροσδάνης (70′ Ντούκας), Λεκκας, Ζώνιος (85′ Μπούμπας), Λώλης.

ΠΑΟΚ (Απόστολος Παπαβασιλείου): Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου (65΄Κιτσάκης), Αβεντισιάν, Ντάικο (65’ Κουλιεράκης), Παναγιώτου, Καραμπέρης, Αλτιντζής (35΄Πιπιλιάρης), Γρόσδης, Τζόλης, Κωνσταντέλιας, Τσέλιος (52’ Κουτεντάκης).

* Η φωτογραφία είναι από το super-fm.gr.