Κ17: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 3-0

«Κατέλαβε» τη 2η θέση ο ΠΑΣ, «ρίχνοντας» τον Παναιτωλικό στην 3η – Σκόραρε ξανά ο Λέκκας

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε στο Αθλητικό Κέντρο Epirus, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο, που είχε κρατήσει σε πολλά σημεία νερά από τη βροχή, οι Γιαννιώτες πήραν σχετικά ένα εύκολο τρίποντο, το οποίο τους έφερε στη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα.

Ο μόνιμος σκόρερ του ΠΑΣ, Άρης Λέκκας άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό για τον ΠΑΣ, που με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο Τσιούτσιος στο 53’ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους Ηπειρώτες για να έρθει το τελικό 3-0 στο 79’ από τον Πόγια.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Ψεύτης, Πεπόνης (79′ Μάκης), Ντούκας, Τσιούτσιος, Ντόντης, Παππάς (84′ Κύρκος), Κλεισούρας (56′ Τασιούλας), Γροσδάνης (82′ Μπούμπας), Λέκκας (72′ Δημητρέλος), Πόγιας, Πλατιάς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Τσεκούρας, Φραγκούλης, Νταλιάνης (75’ Παπαχρήστος), Κωνσταντόπουλος, Δήμος (80’ Αναστασόπουλος), Σκιαδάς, Μπελεβώνης, Θεοτοκάτος, Παπανικόπουλος, Ντούλιας (55’ Καρατσώλης), Τρομπούκης (80’ Λάκκας).