Κ17: ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ 0-2

Ήττήθηκε στη Θεσσαλονίκη, η Κ17 του ΠΑΟΚ (είχε 5 ελλείψεις) – Μόνη πρώτη στη Βαθμολογία, η Βέροια

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ17 της Βέροιας, καθώς μέσα στη Θεσσαλονίκη επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης του ΠΑΟΚ, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο των Νέων Επιβατών, για την 4η Αγωνιστική του 1ου Γύρου, του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο η Βέροια είχε την υπεροχή κόντρα σε ένα μέτριο ΠΑΟΚ και πέτυχε και το πρώτο της γκολ, ενώ στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ συνέχισε να μην ανταποκρίνεται στις προσδοκίες του ματς, πίεσε ωστόσο προς το τέλος του αγώνα για την ανατροπή, είχε οριζόντιο δοκάρι στο 92’ σε έμμεσο φάουλ, αλλά δεν βρήκε δίχτυα και στις καθυστερήσεις του αγώνα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουτσούκη, στο 38΄έγινε το 0-1 (υπέπεσε ο Συλλέκτης που ανέτρεψε τον Περπερίδη) και στο 94’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του ΠΑΟΚ, η «Βασίλισσα του Βορρά» βγήκε στην αντεπίθεση και ο Κωστογλίδης, που είχε περάσει ως αλλαγή, διαμόρφωσε με πλασέ το τελικό 0-2.

Ο ΠΑΟΚ παρότι του έλειπαν πέντε διεθνείς με την Εθνική Παίδων Κ17 (Γκαργκαλατζίδης, Λύρατζης, Τσαούσης, Γαϊτανίδης, Βουτσάς), δεν ζήτησε από την Super League αναβολή του παιχνιδιού, που δικαιούταν.

Με τη νίκη της αυτή η Βέροια, πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας φτάνοντας τους 9 βαθμούς, αφήνοντας τον ΠΑΟΚ δεύτερο με 7.

ΠΑΟΚ: Συλλέκτης, Γεωργιάδης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Σαλαμούρας, Τσιγγάρας, Χατζής, Κύρτσος (65′ Πουρναράς), Βρακάς, Δούμτσης, Τοπάλ (45′ Μανιώτης)

ΒΕΡΟΙΑ: Ντιντιλάς, Στογιαννίδης, Ιτσκάρας (75′ Τζάνης), Μπαλάνης, Σπυρίδης (78′ Κοντός), Καγκελίδης, Ταλαίπωρος, Κουτσούκης, Φωτόπουλος (65′ Παπακωνσταντίνου), Κυζιρίδης (83′ Καμουλάκος), Περπερίδης (79′ Κωστογλίδης).