Κ17: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-2

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα ο ΠΑΣ – Προελαύνουν… οι Γιαννιώτες

Τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε στο Emileon, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Οι παίκτες του Χρήστου Αγγέλη άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με γκολ του Δημητρέλλου. Στο 58′ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με τον Τρομπούκη και στο 68′ οι Γιαννιώτες έκαναν το 1-2 με τέρμα που σημείωσε ο Λάμα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ραγιάς, Βασίλας, Παπαχρήστος (46΄ Αναστασόπουλος), Λαζαρίδης (82΄ Μπαρμπαγιάννης), Ζαβέρδας (72΄ Νικολάου), Σοροβός, Δήμος, Κρανιώτης (46΄ Ταράσης), Παπανικόπουλος, Ντάβανος, Τρομπούκης (64΄ λ.τ. Βλαχόπουλος).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Δασκαλάκης, Μάκης, Περβανάς, Σταύρου (63’ Φερεντίνος), Ντούκας, Παππάς, Λάμα (85’ Τασιούλας), Καφεντζής, Δημητρέλλος (85’ Τσέλιος), Κύρκος (46’ Τσιούτσιος), Ζώνιος (79’ Παπαστράτος).