Κ17: ΟΦΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 4-2

Ποιος Παναθηναϊκός; – Πήρε μεγάλη νίκη ο ΟΦΗ – Τεσσάρα στους πράσινους – Στο φινάλε κρίθηκε το ματς με δύο γκολ των Κρητικών

Την τρίτη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ, καθώς επικράτησε με 4-2 της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ατσαλένιου, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος K17 της Super League.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησε προϋποθέσεις για γκολ, κάτι που τελικά έγινε στο 26’ με τον Φαϊτάκη, ενώ στο 43’ ο Κώττης με κοντινή κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, έκανε το 2-0.

Ο Παναθηναϊκός βρήκε τα γκολ που έψαχνε σκοράροντας δύο φορές σε ένα επτάλεπτο. Στο 65′ ο Γεωργουλάκης πέτυχε το 2-1 μετά από ασίστ του Νότα και στο 72′ και πάλι ο Γεωργουλάκης ισοφάρισε σε 2-2 με σουτ στη γωνία.

Στο 88’ ο Τακάκης με κεφαλιά έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Κρητική ομάδα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Φαϊτάκης ήταν εύστοχος από την «άσπρη βούλα» για το τελικό 4-2.

ΟΦΗ (Κώστας Δερμιτζάκης): Μαθιουδάκης, Καρανδινός (65’ Βιδιαδάκης), Σαντοριναίος, Κώττης, Χότζα, Κουτσουπιάς (65’ Μακράκης), Ζαχαριουδάκης, Τζεβαμπινάς (55’ Τακάκης), Φανουράκης (75’ Μπλίντο), Φαϊτάκης, Μάρα (45’ Κλάδος).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βασίλης Παπαδάκης): Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Διαμαντής (84′ Δάμης), Πιτσώτης, Φικάι (84′ Χασανάγκο), Νικολετόπουλος, Νότας (76′ Ρομάνο), Λιατίφης, Ναλιτζής, Ορμενάι (46′ Λάζαρης), Τόμπρας (46′ Γεωργουλάκης).