Κ17: ΟΦΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 3-0

Τριάρα ο ΟΦΗ στον Απόλλωνα – Την πρώτη τους νίκη οι Ηρακλειώτες

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ, καθώς επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του Απόλλωνα Σμύρνης, στο παιχνίδι που έγινε  το Σάββατο το πρωί, στο γήπεδο του Ατσαλένιου, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Σωμαράκη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, έπειτα από ασίστ του Βασιλάκη.

Στο 78′ ο Φωτιάδης νίκησε τον Στάθη και διπλασίασε τα γκολ της Κρητικής ομάδας, ενώ ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του ενενηντάλεπτου ο Φωτιάδης ήταν και πάλι αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Την Τετάρτη η Κ17 του ΟΦΗ αγωνίζεται ξανά στο γήπεδο της Ελιάς στις 16:30 στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής με τον Ολυμπιακό.

ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Βασιλάκης (65′ Σπυριδάκης), Σημαιάκης, Σμπώκος, Χνάρης, Λέλεκας (60′ Αποστολάκης), Αμανάκης (55′ Μπερικάκης), Καφούσης, Σωμαράκης (65′ Γεωργαλής), Χαλκιαδάκης (55′ Μπέης), Φωτιάδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Στάθης, Στεφάνου, Ριτσωτάκης, Ρήγος (84’ Θανάση), Γκάμμις, Γκόγκος (58’ Περιβολαράκης), Παππάς (84’ Βολυράκης), Μουστάκας (58’ Γκρέμι), Λάμπρου, Γιαννάκη, Χριστόπουλος (84’ Μήτσης).