Κ17: ΛΑΜΙΑ – ΠΑΟΚ 0-6

Παράσταση… για ένα ρόλο – Εξάρα στη Λαμία o ΠΑΟΚ και παρέμεινε στην κορυφή – Άλλα έξι ματς και… Final Four

Ευρεία σε σκορ νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ στη Λαμία, καθώς επικράτησε με 6-0 της αντίστοιχης τοπικής ομάδας, στο παιχνίδι που έγινε στο ενωσιακό γήπεδο Φρατζής, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Πολλές οι φάσεις στο α’ ημίχρονο, αλλά ένα το γκολ. Στο 42′ ο Σμυρλής έβγαλε την ασίστ και ο Κουτεντάκης έκανε το 0-1.

Στην επανάληψη ωστόσο, ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός. Στο 51′ ο Σμυρλής έκανε το 0-2 από την πάσα του Κoυλούρη, στο 55′ ήταν η σειρά του Κoυλούρη, που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ξεπαπαδάκη.

Συνέχισε στο 73′ με κεφαλιά ο Κουτσίδης για το 0-4, έπειτα από κόρνερ του Κουλούρη  και στο 82′ ήρθε ο Κεδίκογλου για το 0-5. Κάπου στο 90′ και πάλι ο Κεδίκογλου από την ασίστ του Σμυρλή, διαμόρφωσε το τελικό 0-6.

ΛΑΜΙΑ: Αναμένεται

ΠΑΟΚ: Μπότης, Τασιούρας (60′ Καμαρός), Ξεπαπαδάκης, Μανωλιούδης (71′ Κουτσίδης), Ζίλος (56′ Τσιακούμης), Τσίκος, Σπυράκος, Κουτεντάκης (71′ Ρούμιαντσεβ), Κεδίκογλου, Δαρέλας (46′ Κoυλούρης), Σμυρλής.