Κ17: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-4

Τεσσάρα από το πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός – Δύο γκολ και μια ασίστ ο Καλοσκάμης

Με το δεξί και με ευρύ σκορ μπήκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η ομάδα Κ17 του Παναθηναϊκού, καθώς επικράτησε με 4-1 της αντίστοιχης του Ατρόμητου, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου Περιστερίου, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με γκολ από τα …αποδυτήρια μιας και στο 2’ ο Κυριόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το 0-1.

Στο 21′ ο Νταμπίζας έκανε το 0-2 μετά από ασίστ του Καλοσκάμη, ενώ στο 29’ ο Καλοσκάμης εκμεταλλεύτηκε λάθος του τερματοφύλακα του Ατρόμητου και έκανε από κοντά το 0-3.

Στο 37′ ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Πατσατζόγλου, αλλά ο Παναγάκος απέκρουσε.

Στο 38’ ο Καλοσκάμης μετά από ασίστ του Καμαρού, πέτυχε το δεύτερό του γκολ στην αναμέτρηση διαμορφώνοντας το 0-4.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος κατάφερε να μειώσει σε 1-4 με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή του Τσαντίλα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παναγάκος, Καμαρός, Τσεβάς (58′ Λιατίφης), Αλεβιζάκης, Ζεϊμπέκης, Ψύλλας, Βολάκης (76′ Καπαματζιάν), Συμεωνίδης (46′ Τσιάβος) Νταμπίζας (62′ Καλός), Κυριόπουλος (76′ Παπανικολόπουλος) και Καλοσκάμης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σταυριανάκος, Μπίμπας, Παναγιώτου, Γκίνης, Κορομηλάς, Πιζάνιας (65′ Καλαμάτας), Κουτουλάκος (54′ Αλεξίου), Τσαντίλας, Πατσατζόγλου (54′ Τσαγκάρης), Μούτσης.