Κ17: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-2

Τεράστια ανατροπή ο Ατρόμητος από 0-2 –  Με 10 παίκτες οι Πειραιώτες για 35 λεπτά – Κατέρρευσε μετά την αποβολή ο Ολυμπιακός

Δείχνοντας μεγάλα ψυχικά αποθέματα, υπομονή στο παιχνίδι της και τακτικά άριστη η Κ17 του Ατρόμητου έκανε μεγάλη ανατροπή κόντρα στην αντίστοιχη του Ολυμπιακού επικρατώντας με 3-2 ενώ βρέθηκε να χάνει με 0-2, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ήφαιστου, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν πολύ καλά στον αγώνα και με εξαιρετικό ρυθμό στο ξεκίνημα, κατάφεραν να προηγηθούν με δύο τέρματα, εκμεταλλευόμενοι και το άσχημο ξεκίνημα των παικτών του Ατρόμητου.

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν στο 9′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λιάτσου (το κέρδισε ο ίδιος από τον Ζάννη) και διπλασίασαν τα τέρματα με τον Σταμούλη στο 30′ μετά από ασίστ του Κίτσου.

Ωστόσο δύο λεπτά αργότερα (32′) ο Ατρόμητος μείωσε με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ του Γκουτίδη ο οποίος έβαλε την ομάδα του ξανά στο παιχνίδι. Το 1-2 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η αποβολή του Κατσογιάννη με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 55’, άλλαξε τις αριθμητικές ισορροπίες με την ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη να μην έχει πλέον τη συνοχή που επιβαλλόταν, για να κρατήσει τουλάχιστον το σκορ.

Από το σημείο εκείνο κι έπειτα το γήπεδο έγειρε προς μια πλευρά κι έτσι ο Δαλαμήτρας στο 72′ και στο 76′ πέτυχε τα δύο γκολ που έδωσαν τη μεγάλη νίκη στον Ατρόμητο.

Το ντεμπούτο του έκανε ο τερματοφύλακας Παπαϊωάννου ο οποίος αντικατέστησε τον ασθενούντα Νικολακόπουλο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Νικολακόπουλος, Ρόκα, Λάγγας, Γκαμάνης, Ζάννης, Καραμάνης, Οικονόμου, Πάζα, Δαλαμήτρας, Γκουτίδης, Μπουρνέλης. Επαιξαν και οι Παπαιωνάννου, Ντούλε, Ντόκο, Καλομοίρης, Παροτσίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Κατσογιάννης, Δούμας (Γιαλεδάκης 80’), Λιοφάγος, Φρέρης, Πάστρας (Χρονακόπουλος 80’), Ντόη, Κίτσος (Σπυριδάκης 71’), Λιάτσος, Ιμπαγάσα (Συρμής 46’), Σταμούλης (Κασέμι 58’).