Κ17: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 4-2

Αναπτέρωσε τις ελπίδες του ο Ατρόμητος για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης που οδηγεί στα play offs – Τεσσάρα στον Αστέρα

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Ατρόμητου, καθώς επικράτησε με 4-2 της αντίστοιχης ομάδας του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ήφαιστου, την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Η ομάδα του Γιώργου Κορακάκη ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο, όταν και απέκτησε προβάδισμα τριών τερμάτων, χάρη στα γκολ που πέτυχαν ο Τσαντίλας στο 8′, ο Λάγγας στο 32′ και ο Μουντές στο 44′.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Χριστόπουλο  στο 65′  δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα,  όμως ο Ατρόμητος φρόντισε να κόψει την….όρεξη τους με γκολ του Τσαντίλα στο 72′ που έκανε το 4-1. Ακριβώς με την εκπνοή ο Κωστέας διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Ο Ατρόμητος με τη νίκη αυτή, αναπτέρωσε τις ελπίδες του για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος που οδηγεί στα play offs.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Δήμος, Λάγγας, Τρόκας, Γκαμάνης, Ζάννης, Ντούλες, Μπουρνέλης, Μουντές, Τσαντίλας, Δαλαμήτρας, Οικονόμου.  Έπαιξαν και οι: Γκουτίδης, Παροτσίδης, Μαρκοπουλιώτης, Ράπτης, Σταματούλας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Ψεύτης, Φραγκιαδάκης, Χριστόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Τσιράκης, Αντωνάκης, Προύντζος, Κωστέας, Ανανιάδης, Ζουγλής. Έπαιξαν και οι: Θεοδωρόπουλος, Καντέλης, Μπάτσι, Γερονικολός