Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4-0 [VIDEO]

Το τρένο δεν έχει σταματημό – Συνεχίζει κορυφή η ταλαντούχα ομάδα του Αστέρα

Ακόμη μία νίκη για την ομάδα Κ17 του Αστέρα, η οποία επικράτησε με 4-0 της αντίστοιχης του Πανιωνίου, στο παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 9η Αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ο Αστέρας παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα αφού πέτυχε εντυπωσιακή επί του Πανιωνίου.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς, στο 4′, με αυτογκόλ των φιλοξενούμενων μετά από σέντρα του Μπάτσι. Στη συνέχεια διαχειρίστηκε το αποτέλεσμα, χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα, ενώ απείλησε με κεφαλιά του Χριστόπουλου μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ έδωσε έκταση στη νίκη του. Ο Ανανιάδης στο 48′ και στο 62′ σημείωσε το 2-0 και το 3-0, αντίστοιχα, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Καντέλης στο 83ο λεπτό.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Καραχάλιος, Διονυσόπουλος, Χριστόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης (63′ Στασινόπουλος), Φραγκιαδάκης, Αντωνάκης, Προύντζος (79′ Ρουμπιές), Κωστέας (74′ Θεοδωρόπουλος), Ανανιάδης (79′ Καντέλης), Μπάτσι (46′ Ζουγλής).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αναμένεται