Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1 [VIDEO]

Από ένα βαθμό – Τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο – Προηγήθηκε ο Ολυμπιακός με πέναλτι – Ισοφάρισε ο Αστέρας

Ισόπαλος 1-1 ολοκληρώθηκε ο αγώνας των ομάδων Κ17 του Αστέρα Τρίπολης και του Ολυμπιακού, στο παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας είχε δύο καλές στιγμές. Αλλά τόσο στο 12′ στο σουτ του Μπάτσι από πλάγια θέση όσο και στο 24′ στο σουτ του Ανανιάδη ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού αντέδρασε σωστά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 38′ σε σουτ του Σταμούλη.

Στην επανάληψη η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη, προηγήθηκε στο 49’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κασέμιτο. Ο Αστέρας αντέδρασε, ισοφαρίζοντας με τον Αντωνάκη στο 61′ μετά από ωραία προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή.

Οι κτρινομπλέ είχαν δύο ακόμη ευκαιρίες για να πετύχουν δεύτερο γκολ, αλλά τα σουτ του Αντωνάκη στο 64′ και του Προύντζου στο 83′ ήταν άστοχα.

Οι «ερυθρόλευκοι» μετρούν ένα παιχνίδι λιγότερο, λόγω της αναβολής του εκτός έδρας ματς με τον ΟΦΗ για τη 2η αγωνιστική, το οποίο ορίστηκε την προσεχή Τετάρτη στην Κρήτη στις 16:30 στην Ελιά.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ:  Καραχάλιος, Διονυσόπουλος (50′ Φραγκιαδάκης), Χριστόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Τσιράκης, Αντωνάκης, Προύντζος, Κωστέας, Ανανιάδης (90′ Θεοδωρόπουλος), Μπάτσι (84′ Καντέλης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Παστράς (46’ Φρέρης), Λιοφάγος (65’ Μαρίνης), Κατσογιάννης, Παστρικός, Ντόι, Κίτσος, Κασέμι, Σταμούλης (86’ Λύγκας), Ιμπαγάσα (62’ Χρήστου), Σπυριδάκης (76’ Γύπαρης).