Κ17: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – AEK 2-2

Από ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα – Καταιγιστική η ΑΕΚ στο πρώτο – Αντέδρασαν οι παίκτες του Απόλλωνα στο δεύτερο, ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή τους

Ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 του Απόλλωνα Σμύρνης και της ΑΕΚ, που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Χαλανδρίου, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε κυριολεκτικά στην ΑΕΚ που άρχισε τον αγώνα με δύο σουτ του Μιτάι στα δοκάρια (2′ και 6′) και έφτασε στο γκολ στο 13′ με πέναλτι του Μιτάι που κέρδισε ο  Σαράντης.

Στο 21′ έγινε το 2-0 με κοντινό σουτ του Βαφειάδη, μετά από άνοιγμα του Μιτάι στον Πιτιλάκο και ωραία προσπάθεια του τελευταίου που έδωσε την ασίστ στον σκόρερ.

Ο Πιτιλάκος στο 44′ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με σουτ έξω από την περιοχή  και έχασε την ευκαιρία για το 0-3.

Ο Απόλλωνας, όμως στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασε, ανέβασε την απόδοσή του και έχασε ευκαιρίες, και στο τέλος η πίεσή του απέδωσε, καθώς έφτασε σε δύο τέρματα με τον Ριτσωτάκη στο 76′ και με τον Περιβολαράκη στο 91′ για το τελικό 2-2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Αναμένεται

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Κυριτσάς, Κανελλόπουλος, Γιαννακού, Αντωνόπουλος, Μπέσης, Καλτσάς (77′ Καραστέργιος) Σαράντης (60′ Αγγελόπουλος) Πιτιλάκος (77′ Ξυμητήρης) Βλαχίδης (60′ Κυρσανίδης) Μιτάι (89′ Γκριγκοριάν) Βαφειάδης.