Κ15: ΞΑΝΘΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2

Πήρε το τρίποντο ο Ηρακλής και παραμένει δεύτερος στη βαθμολογία – Το πάλεψε η Ξάνθη, αλλά έχασε το βαθμό στο τελευταίο λεπτό

Νικηφόρα πέρασε από την Ξάνθη η πολύ καλή ομάδα Παίδων Κ15 του Ηρακλή, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης ομάδας της Ξάνθης, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι, στο αθλητικό κέντρο των Πηγαδίων για την εξ αναβολής 6η αγωνιστική του 1ου Γύρου, του Β’ ομίλου του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Οι Παίδες του “Γηραιού” που συνεχίζουν να βρίσκονται στη 2η θέση της βαθμολογίας πίσω από τον ΠΑΟΚ, προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό του αγώνα με τον Στόιο, ενώ η ξανθιώτικη ομάδα αντέδρασε και ισοφάρισε στο 72′ με την κεφαλιά του Τσιεγγελίδη.

Οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα (80′), να καθαρίσουν τη νίκη με τον Αποστολίδη, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Φίλιππος Ανεστίδης (Γκώγος – Δρακίδης) της ΕΠΣ Ξάνθης.

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Καρά Ισμαήλ, Σαρή Μερτάι (69′ Ηλάδης), Μολώνης, Τσιεγγελίδης, Καλογρανάς, Μανίσογλου, Τσιτσεκίδης, Κωσταρέλης, Καράμπελας (76′ Μουστάκης), Καφαλής, Μπίλιας (67′ Κουράκ Χ.).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Δημήτρης Τότας): Αταμιάν, Κατσουλίδης, Τσαπικούνης, Κουτρουλίδης, Κούφας, Ιορδανίδης, Κριμιτζάς, Τσακιρίδης, Κοσίδης, Ανθουλάκης, Στόιος. Έπαιξαν και οι Πισιώτης, Ματθαίου, Δημούδης, Αποστολίδης, Πιπιλίκας.