Κ15: ΞΑΝΘΗ – ΑΡΗΣ 1-1

Στο final-4 o Αρης με την ισοπαλία – Καλύτερη η Ξάνθη που έπαιζε με 10 παίκτες από το 52’

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ15 της Ξάνθης και του Αρη, που διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο Πηγαδίων, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Μετά την ισοπαλία αυτή με 1-1 ο Αρης  είναι αυτός που παίρνει το εισιτήριο για το Final-4 ως δεύτερος, δεδομένου και σε ισοβαθμία στη βαθμολογία την επόμενη αγωνιστική με την Ξάνθη έχει στους μεταξύ τους αγώνες το +1 στα τέρματα (0-2, 1-1, 3-0, 1-1)

Η Ξάνθη ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα από τον Άρη, με το 1-1 να διαμορφώνεται στο δεύτερο ημίχρονο και σε ένα χρονικό σημείο όπου η ξανθιώτικη ομάδα έπαιζε με 10 παίκτες μετά την απευθείας κόκκινη στον Ιωσηφίδη στο 52′.

Ο Άρης προηγήθηκε στο 69′ με τον Παναγίδη ο οποίος έκανε το 0-1, όμως ο Κουτσός δύο λεπτά αργότερα (71′) ισοφάρισε σε 1-1, σε μία αναμέτρηση που οι γηπεδούχοι είχαν παράπονα για τη διαιτησία.

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Χατζής, Κάλα, Γιουρούκ, Κουτσός, Καραγιαννίδης, Μετεντζίδης, Παροτσίδης (69′ Χότσκα), Αναστασιάδης, Ανθουλάκης, Πατήρας, Ιωσηφίδης.

ΑΡΗΣ (Ηλιοπουλος): Γεωργιαδης, Στεφανίδης, Κοτινάκης, Τάλκα, Βακουφτσής, Τσιάτσιος, Ξανθόπουλος(60′ Λευθερούδης), Παναγίδης, Χατζηιωάννου(75′ Καραμανλής), Τσέρα (75′ Συμεωνιδης), Κασαπίδης (70′ Καραγκιοζάκης).