Κ15: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΦΗ 4-1

Ευρεία νίκη και συνεχίζει κορυφή ο Παναθηναϊκός, στο +1 από τον δεύτερο Ολυμπιακό

Τη νίκη με σκορ 4-1 πανηγύρισε η ομάδα  Κ15 του Παναθηναϊκού επί της αντίστοιχης του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο «Γ.Καλαφάτης» για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Δήμο να βρίσκεται τετ α τετ με τον Αντωνιδάκη και να ευστοχεί για το 1-0.

Στο 40′ έγινε το 2-0 με τον Ψύλλα να σουτάρει και τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Αντωνιδάκη, ενώ στο 44′ ο ΟΦΗ μείωσε σε 2-1 με ωραίο σουτ του Φωνιαδάκη.

Λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου, ο Νταμπίζας πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα του.
Στο 63ο λεπτό ο Βολάκης με ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: (Θ. Μαυρουδής): Δρανδάκης, Τσέβας, Καλλέργης, Ρούσιτ, Προδρομίτης, Αγγελόπουλος, Καλοσκάμης, Χαχούλης, Δήμος, Ψύλλας, Νταμπίζας. Αγωνίστηκαν και οι Βολάκης, Καλός, Αλχατζίδης, Καπαματζιάν, Τσιάβος.

ΟΦΗ (Ζ. Νοικοκυράκης): Αντωνιδάκης (63′ Χερσονιωτάκης), Χατζηκωνσταντίνου (61′ Χασουράκης), Κονιός, Βιτώρος, Σπυριδάκης, Γκρίτζαλης, Γιακουμάκης (40′ Γεωργαλής), Αποστολάκης, Σωμαράκης, Χαλκιαδάκης (72′ Κουτάντος), Φωνιαδάκης (65′ Περογαμβράκης).