Κ15: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-1

Στις καθυστερήσεις πήρε το τρίποντο ο Παναθηναϊκός

Με γκολ στις καθυστερήσεις, η ομάδα Παίδων Κ15 του Παναθηναϊκού επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε στο προπονητικό κέντρο των πρασίνων “Γ. Καλαφάτης”, για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18′ με γκολ του Καλοσκάμη, αλλά ο Αστέρας ισοφάρισε στο 26′ με γκολ του Τσιώλη. Τελικά η νίκη για τον Παναθηναϊκό ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Γεωργουλάκη να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Μεμάς, Κοκκάκης, Δάμης, Πιτσώτης, Χασανάγκο, Παπατριανταφύλου, Καλοσκάμης, Σπαθάρης, Νότας, Διαμαντής, Τόμπρας. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι  Γεωργουλάκης, Νικολετόπουλος, Κανάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Βαλληνδράς, Ι. Παπαδόπουλος, Καλόγηρος (80’+2′ Σούρσος), Καραγλάνης (74′ Τσαούσης), Λάσκαρης, Παπαδημητρίου, Κλέωπας, Καλλαντζή (58′ Μωραΐτης), Σκιαδάς (80’+2′ Γεωργόπουλος), Τσιώλης, Γκούρας (58′ Ρουμελιώτης).