Κ15: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ 3-1

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον ΠΑΟΚ και τον έπιασε στην κορυφή – Ο ΠΑΟΚ έκανε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα – Στο 55’ o Ολυμπιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ15 του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης του ΠΑΟΚ, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Προοδευτικής, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ο Ολυμπιακός με τη νίκη του αυτή έπιασε τον ΠΑΟΚ στην κορυφή της βαθμολογίας, με τους ασπρόμαυρους να έχουν ματς λιγότερο. Ο ΠΑΟΚ έκανε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Τάσου Πάντου προηγήθηκε με καταπληκτικό ανάποδο ψαλίδι του Κωστούλα που άνοιξε το σκορ στο 23’, ενώ μετά από επτά λεπτά ο σκόρερ έδωσε την ασίστ στον Δαρβίρα για το 2-0.

Στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ μείωσε με τον Τσίτσιλα μετά από ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή σε 2-1.

Στο 55’ o Ολυμπιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο μετά από αποβολή του Γκόγκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 72’ ο Δαρβίρας μετά από κλέψιμο της μπάλας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας , Οσάφι (70’ Κτενάς), Τζώρτζης (80’ Θεοδωρίδης), Κωστούλας (66’ Γιωτόπουλος), Δαρβίρας (73’ Φίλης), Ζουριδάκης.

ΠΑΟΚ: Μπελερής, Πάνος, Κοσίδης, Βυρσωκινός, Τσιότας, Ελευθεριάδης (74′ Ρωμανίδης), Παπανικόπουλος (65′ Θεοφίλου), Τσιφούτης (45′ Σελλάς), Τσίτσιλας, Ντούνγκα (74′ Βασίλι), Καρακώστας (40′ Μύθου).