Κ15: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 2-3

Πήρε το διπλό στον Πειραιά, ο Αστέρας – Δύο εύστοχα πέναλτι του Ανδρεάδη, οι Αρκάδες – Πρώτη ήττα στη σεζόν για τον Ολυμπιακό

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ15 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε με 3-2 της αντίστοιχης του Ολυμπιακού, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Προοδευτικής, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ο Ολυμπιακός ευτύχησε να προηγηθεί με γκολ από τα …αποδυτήρια, πριν τη συμπλήρωση ενός λεπτού αγώνα, χάρη σε κλέψιμο και πλασέ του Δαρβίρα.

Οι  Αρκάδες αντέδρασαν και ισοφάρισαν στο 30’ με τον Βλάχο, ο οποίος έκανε το 1-1 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 46′ ο Ανδρεάδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 1-2.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 2-2 στο 62’ με πλασέ του Ζουριδάκη.  Ωστόσο ο Αστέρας ήταν αυτός που πήρε τη νίκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 67’ του Ανδρεάδη, ο οποίος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και διαμόρφωσε το τελικό 2-3, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του..

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τσιρίνης, Σκουρόπουλος, Γκρόζος (57’ Μιχαηλίδης), Θεοδωρίδης, Καρκατσάλης, Τζώρτζης, Ζουριδάκης, Πλης, Κωστούλας, Δαρβίρας (66’ Φίλης), Οσάφι (26’ Φράγκος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κακαδιάρης, Κουτσούνης (68′ Κουρούσης), Μπαλάσης, Ντίρμα, Παπασημάκης, Αργειτάκης, Τσάτσος, Μανταζέλης, Βλάχος (78΄Περέντες), Ανδρεάδης, Τζαμαλής (76′ Γεωργόπουλος).