Κ15: ΟΦΗ – ΑΡΗΣ 2-4

Πολλά γκολ στο ματς των ουραγών – Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα ο Αρης – Στο …μηδέν ακόμη ο ΟΦΗ

Την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε στην Κρήτη η ομάδα Κ15 του Άρη, καθώς επικράτησε με 4-2  της αντίστοιχης του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο στο Ηράκλειο, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Καραμανλή, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σιταράς πλάσαρε εύστοχα για το 0-2.

Στο 17ο λεπτό ο Φ. Μαυρίδης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-3 για τους φιλοξενούμενους.

Ο ΟΦΗ μείωσε στο 52′, με τον Πατραμάνη σε 1-3 και στο 70′ ο Μπεϊνάς κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ντάγια, για το 2-3.

Πέντε λεπτά αργότερα οι “κιτρινόμαυροι” είχαν δοκάρι μετά από εκτέλεση πέναλτι του Καραμανλή.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καραμανλής.

ΟΦΗ: Μανιός, Ντρέκα (45′ Λαγουδάκης), Μπεϊνάς, Νινηράκης, Κωνσταντακόπουλος, Χαραλάμπης (55′ Ακουμιανάκης), Πατραμάνης (60′ Δεσποτόπουλος), Ντάγια, Καστελλιανάκης (70′ Μιχαλάκης), Χνάρης (70′ Καινουργιάκης), Τσελεγγίδης

ΑΡΗΣ: Καλτσάς, Αθανασιάδης, Μαργκιόνι (52’ Μαυρίδης Ν.), Σεβαστίδης, Σιταράς (52’ Παράσχος), Πρωτογέρος (80’ Βεριντιάνο), Καρυπίδης, Μαυρίδης Φ. Καραμανλής, Χαρούπας, Βέργας.