Κ15: ΟΦΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0-2

Πρώτη νίκη του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα

Νικηφόρα πέρασε από το Ηράκλειο της Κρήτης η ομάδα Κ15 του Απόλλωνα Σμύρνης, καθώς επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Ελιάς, για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Αυτή ήταν οι πρώτοι βαθμοί του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα, που συνδυάστηκαν και με τη πρώτη νίκη.

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Ζακόπουλο να λέει «όχι» στον Καρανδινό. Δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν με τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Χαλκιαδάκη.

Στο 30ο λεπτό ο Κωσταδήμας με δυνατό σουτ έκανε το 0-1 για τον Απόλλωνα, ενώ στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου ο Δοριζάς με κεφαλιά νίκησε τον Χαλκιαδάκη και διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Στο 50ο λεπτό ο Καρανδινός με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Γωνιανάκης, Σαντοριανίος, Κώτης (40’ Χότζα), Σαλούστρος, Φαϊτάκης, Καρανδινός, Ζαχαριουδάκης (50’ Κακουλάκης), Σημαντηράκης, Τζεβαμπίνας (60’ Κλάδος), Φανουράκης (60’ Μακράκης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Αναμένεται