Κ15: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3-0

Άλλη μια νίκη οι Παίδες του Ατρόμητου, πλησιάζουν την κορυφή – Δύο γκολ ο Λάγγας, ένα ο Δαλαμήτρας

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ15 του Ατρόμητου, καθώς επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι στο γήπεδο του Ηφαίστου, για την 8η αγωνιστική, του Α’ ομίλου, του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Ατρόμητο να πάρει μια εύκολη νίκη και να πλησιάσει πιο κοντά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το ματς ξεκίνησε με χαμένο πέναλτι του Παροτσίδη στο δοκάρι μόλις στο πέμπτο λεπτό, ωστόσο η συνέχεια ήταν καταιγιστική για τους παίκτες του Πέτρου Κοντοβράκη, που δεν επηρεάστηκαν και πέτυχαν τρία γκολ.

Ο Λάγγας στο 14’ και 25’ και ο Δαλαμήτρας στο 37’ διαμόρφωσαν το 3-0, μετατρέποντας το δεύτερο ημίχρονο σε τυπική διαδικασία.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Νικολακόπουλος (Σοφούλης), Λεονάκης, Ράπτης, Μπάμκας, Σάσσαλος, Γεροδημήτρης, Μουντές,  Καραμάνης, Δελαμήτρας (Γεωργόπουλος), , Παροτσίδης (Καλομοίρης), Λάγγας (Μπισύρης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αναμένεται