Φιλική νίκη της Κ20 του Ατρόμητου, επί του Αγ. Ιερόθεου

Με πρωταγωνιστή τον Γιώργο Νταβιώτη ο Ατρόμητος Κ20 κέρδισε σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ήφαιστου με σκορ 3-1 την Ανδρική Ομάδα του Αγίου Ιεροθέου.

Πολύ καλή εμφάνιση σε όλο το ματς από τα παιδιά του Κώστα Παρθενίου χάλμα οφθαλμών κατά διαστήματα, σοβαροί και έξυπνοι στη διαχείριση του ματς.

Ο Κάιο με  κεφαλιά στο 15΄ από σέντρα του Τζίνοβιτς στο δεύτεςρο δοκάρι άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο. Ο Άγιος Ιερόθεος ισοφάρισε στο 25’ για να πάρει το λόγο ο Νταβιώτης ο οποίος με δύο προσωπικά γκολ «πλήγωσε» την πρώην  του ομάδα από την οποία έκανε τα πρώτα του βήματα.

Στο 38’ με ατομική ενέργεια έκανε το 2-1 και τρία λεπτά αργότερα με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ στο «Γ» διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη ο Άγιος Ιερόθεος έπαιξε με όλα τα όπλα του όμως ο Ατρόμητος με σωστό έλεγχο διατήρησε το 3-1.

Δεν έπαιξε ο Στρούγγης λόγω τραυματισμού ενώ στο 20’ αποχώρησε ο Χαϊρούλα, λόγω ενοχλήσεων στη μέση.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε με τους: Χανιώτης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Παπαδογιωργάκης, Κρουσέλ, Παναγιωτόπουλος, Κάιο, Παυλής, Χαϊρούλα, Λαζαρίδης, Νταβιώτης. Έπαιξαν και οι: Φαρία, Κουτρούλης, Χαραλάμπους, Ντιντής, Σαμπατάκος, Κίναλης, Μαραγκουδάκης.