Κ20: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-1 [VIDEO]

Στα ίσα Ατρόμητος και Αστέρας

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι μεταξύ των ομάδων Νέων Κ20 του Ατρόμητου με τον Αστέρα Τρίπολης, που έγινε στο Ρούφ,  για την 5η αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Η Κ20 του Αστέρα Τρίπολης κατάφερε να προηγηθεί στο 12′ όταν ο Νικολακόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ είδε τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι, όμως με προβολή ο Συρεγγέλας άνοιξε το σκορ.

Ο Ατρόμητος αντέδρασε άμεσα και κατάφερε στο 28’ με σουτ του Νταβιώτη να ισοφαρίσει σε 1-1 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το σκορ δεν άλλαξε, παρότι οι Περιστεριώτες δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά στην τελική ενέργεια ήταν άστοχοι, με αποτέλεσμα μετά από το 2Χ2 που είχαν, να φθάσουν με την ισοπαλία που παραχώρησαν στον Αστέρα, τους 7 βαθμούς.

Απ’ την άλλη οι Αρκάδες κατάφεραν και διατήρησαν το ισόπαλο αποτέλεσμα και έφυγαν από την Αθήνα με το βαθμό της ισοπαλίας, και έφθασαν τους 4 βαθμούς.

Αξιοσημείωτο είναι ότι ο Γιώργος Κορακάκης ήταν κανονικά στον πάγκο της Κ20, παρότι εκτελεί χρέη προπονητή στην πρώτη ομάδα, μετά την αποχώρηση του Τραϊανού Δέλλα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κίναλης, Γιαταγανάκης,Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Παπαδογιωργάκης, Παναγιωτόπουλος (60’ Λαζαρίδης), Νταβιώτης (82’ Δαλκαφούκης), Νάτσος, Ρομάριο, Ρόχα, Τσατσόπουλος (67’ Φαρία).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής, Τσέκος, Παπαγγελής, Ευαγγέλου, Αντζουλάς, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος (86′ Ζήσης), Νάτσης (73′ Κανελλόπουλος), Συρεγγέλας, Απειρανθίτης (58′ Τσιώλης), Μπαστιανός.