Κ17: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΕΛ 0-1

Μοιρασμένο το ματς – Το τρίποντο οι Λαρισαίοι

Νικηφόρα πέρασε η ομάδα Κ17 της ΑΕΛ από το Αγρίνιο, καθώς επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε στο Emileon, για την 3η αγωνιστική του Α’ γύρου, του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, με αυτή της Λάρισας να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο, όπου ήταν και καλύτερη, ενώ στην επανάληψη οι Αγρινιώτες ήταν αυτοί που υπερείχαν, αλλά δεν μπόρεσαν να σημειώσουν κάποιο τέρμα, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και τα δύο δοκάρια που είχαν (Λιάβας 9′, Καββαδίας 89′).

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, για την ομάδα του Ζήση Ζιάγκα, σημείωσε ο Φουρκιώτης με προβολή, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πινακά.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καλαντζής, Λιάβας, Θώδης (74’ Ράπτης), Μελιάδης, Ντόβας (89’ Σκόνδρας), Πατίλας, Τσιαντής, Καββαδίας, Αλομπισάντ (63’ Πανταζής), Κοτρώτσος, Βασίλακας (78’ Μπακαδήμας).

ΑΕΛ: Σουλούκος, Γινιτζής, Μαλάκος (60′ Καλαπανίδας), Βάνης, Φουρκιώτης, Ζιανός, Γκαλγκανόπουλος, Τόπης (40′ λ.τ. Κατσιαρός), Ζώκος (70′ Μίζα), Πινακάς (60′ Πλαντάνας), Κακαράντζας (80′ Λιόντος).